Bezpieczniej nad Odrą? Nowe zestawy ratownictwa wodnego dla wrocławskiej policji od NSZZP!

Bezpieczny wypoczynek nad wodą to jedno z kluczowych zagadnień dla służb w upalne wakacyjne dni. Dlatego, aby zwiększyć skuteczność wrocławskich mundurowych w ratowaniu życia i zdrowia Obywateli wypoczywających na gliniankach, zalewach i innych, niestrzeżonych kąpieliskach, policyjni związkowcy z wrocławskiego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów postanowili wesprzeć policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zakupem dwóch profesjonalnych zestawów ratownictwa wodnego.

W skład prezentowanego zestawu wchodzi:

– kamizelka ratunkowa przeznaczona do ratownictwa w osłoniętych wodach, a więc idealnie dopasowana do uwarunkowań Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego oraz  rzutka ratunkowa 25-metrowa z szerokim pasem odblaskowym oraz obciążnikiem.

Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się w sali odpraw KMP Wrocław. Szef wrocławskich związkowców wręczył dwa zestawy kierownictwu Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

 

Policyjny związek to codzienna, ciężka, mrówcza praca na rzecz policjantek i policjantów oraz poprawy warunków pełnienia przez nich służby. I nie chodzi tu tylko o zmiany w zapisach emerytalnych czy też negocjowanie ze stroną rządową podwyżek czy programów modernizacyjnych. Jako, że również jesteśmy funkcjonariuszami różnych pionów i wydziałów dostrzegamy problemy związane chociażby z notorycznym niedofinansowaniem służby oraz permanentnymi brakami sprzętowymi. Biorąc pod uwagę specyfikę Wrocławia, jego ukształtowanie terenu i imponujące zasoby wodne naturalnym wyborem było wsparcie naszych stróżów porządku i prawa prezentowanymi zestawami ratownictwa wodnego – powiedział podkom. Dariusz Szachnowski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów  KMP Wrocław.

Tego samego dnia zestawy zostały przekazane do służby i towarzyszą wrocławskim mundurowym w codziennej służbie.

Wrocławscy policjanci zawsze poważnie podchodzili do słów roty ślubowania, stąd wielokrotnie w sytuacji zagrożenia funkcjonariusze skakali do wody ryzykując własnym życiem. Nic dziwnego, skoro z wodnego punktu widzenia Wrocław to nie tylko Odra, ale również jej pięć dopływów, związanych z miastem ponad setką mostów. Dzięki wsparciu i życzliwości naszych wspaniałych związkowców wyraźnie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia oraz licznie odwiedzających nasze miasto turystów, ale również – o czym rzadko się mówi – komfort pracy funkcjonariuszy. Dlatego w imieniu policjantek i policjantów Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu chciałbym serdecznie podziękować za ten niezwykle cenny dar. Sobie i Państwu życzę, abyśmy nigdy nie musieli go używać – skomentował  Zastępca Naczelnika Wydziału Patrolowego i Prewencji  asp. szt. Wojciech Mościbrodzki.

SW