W Poznaniu można! Faktycznie, chyba pierwsza w kraju motywacja do podnoszenia i utrzymania swojej sprawności fizycznej przez funkcjonariuszy. Jak wszyscy ( albo i nie wszyscy ) wiemy wymaga to poświęcenia sporo czasu, najczęściej prywatnego bo w służbie nie ma kiedy ćwiczyć. Wymaga to systematyczności i często środków finansowych. Policjanci podnoszący swoją sprawność fizyczną są nie tylko sprawniejsi w codziennej służbie, ale też lepiej się prezentują i są lepiej zorganizowani. Człowiek prowadzący sportowy tryb życia zdrowo się odżywia, jest zdrowszy i nie choruje.  Inicjatywa godna naśladowania i na pewno przyniesie wymierne korzyści dla służby.  Pieniądze dobrze wydane !

 

Zarząd Terenowy  NSZZ Policjantów OPP w Poznaniu – będą nagrody za najlepsze wyniki w testach sprawnościowych !!!

 

Z inicjatywy Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP w Poznaniu Kolegi mł. asp. Mateusza Przybyłowskiego przy akceptacji Dowódcy Oddziału Prewencji Policji, insp. Roberta Kasprzyka ustanowiono w dniu 4 sierpnia br. Regulamin wyróżnień  funkcjonariuszy jednostki, którzy uzyskają najlepsze wyniki w testach sprawnościowych w 3 grupach wiekowych.

Inicjatywę wsparł podinsp. Andrzej Szary, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, który stoi na stanowisko, że promowanie wśród funkcjonariuszy wysokiego poziomu sprawności fizycznej niezbędnego do efektywnej i w miarę bezpiecznej służby, w tak dużej jednostce i  przy tak dużym uzwiązkowieniu jest  godne pochwały i uznania.

Jest to prawdopodobnie pierwsza tego typu inicjatywa w województwie, a możliwe że również w kraju.

Na załączonych fotografiach młodszy aspirant Paweł Kornalski funkcjonariusz KWP we Wrocławiu. Finalista Mistrzostw Polski W Kulturystyce i Fitness. Policjant znalazł się w finale z pozostałymi pięcioma zawodnikami. Dojście do finału tego zawodnika było efektem wytrwałości w ciężkich treningach i konsekwentnej diecie.

Więcej informacji : Blog „Służba Policyjna Okiem Reportera”, http://orsp.blogspot.com/2017/03/debiuty-kulturystyczne-i-fitness-2017.html