Drodzy Przyjaciele

Zwracam się do Ciebie tą drogą, bowiem razem  z moją żoną Beatą zbieramy środki na leczenie w ramach fundacji onkologicznej ALIVIA.

Moja żona od 2016 roku cierpi na agresywnego raka piersi w chwili obecnej, z przerzutami do kośćca tzn.: kręgosłupa, bioder, kości udowych, żeber oraz kości czaszki oraz płuc. Od momentu diagnozy przeszła operację oszczędzającą piersi z całkowitą limfadenektomią pachową prawostronną, chemioterapię i radioterapię. Niestety w niedługim czasie po operacji nastąpiła wznowa choroby, która rozsiała się właśnie w kościach i do płuc, czemu towarzyszy ból i cierpienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Aktualnie przyjmuje leki w ramach dalszej chemioterapii oraz leki wzmacniające układ kostny przy jednoczesnym zażywaniu silnych leków przeciwbólowych.

W chwili obecnej na własny koszt podjęliśmy próbę weryfikacji materiału pooperacyjnego pod kątem ekspresji receptorów androgenowych, estrogenowych oraz EGFR (HER1). Badanie te mogą być elementami dalszej diagnostyki i być pomocne w przypadku oporności na trwającą chemioterapię a także pozwalają lepiej ocenić rokowanie i możliwości leczenia. Specyficzny typ nowotworu,  w przypadku progresji choroby być może pozwolić na zastosowanie immunoterapii onkologicznej, która może uratować życie. Niestety ośrodki oferujące nowoczesną immunoterapię znajdują się za granicą oraz w Polsce, w znacznej odległości od mojego miejsca zamieszkania.

Obecnie zbieramy środki na pokrycie kosztów związanych z: zakupem leków wspomagających leczenie onkologiczne, przeciwbólowych, oraz na pokrycie kosztów wyjazdów do specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej.

Pragnę Was poinformować drodzy Darczyńcy, że możecie dokonywać wygodnych wpłat:

Online za pośrednictwem strony programu SKARBONKA (https://skarbonka.alivia.org.pl/beata-lotarewicz). Tu do wyboru masz szybki przelew online z karty płatniczej, Pay Pal

W przypadku wpłat poza stroną, (np. przelewem bankowym) proszę darczyńców by wpisywali w tytule przelewu numer identyfikacyjny 110737 – gdyż po tym numerze system informatyczny identyfikuje wpłaty. Numer konta do wpłat to: 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831

Istnieje również możliwość wpłaty środków z 1% podatku. Warunkiem zaliczenia wpłaty na rzecz realizacji pomocy jest rozliczenie podatku PIT, w którym podatnik wskaże w swoim zeznaniu podatkowym Fundację, jako organizację pożytku publicznego, której podatnik przekazuje 1% podatku, poprzez wpisanie numeru KRS Fundacji Alivia: 0000358654. Określenie celu szczegółowego: Program Skarbonka – Beata Łotarewicz, 110737.

Dziękuję za pomoc.  Waldemar Łotarewicz – nasz kolega emeryt