ZOSTAŃ POLICJANTEM!!! PAMIĘTAJ BĘDZIESZ NIM JUŻ DO KOŃCA ŻYCIA!!!

  Przekonał się o tym emerytowany policjant z powiatu świdnickiego. Będąc na spacerze nad zalewem w Dobromierzu wraz ze swoją rodziną został  bez powodu zaczepiony a następnie zaatakowany ostrym narzędziem w szyję, podbródek i brzuch  przez mężczyznę. Czy aby na pewno bez powodu? Skoro mężczyzna mówił o „psach” to z całą pewnością nie spodobał mu się policjant, który przez całą swoją służbę wykazywał się pracowitością, sumiennością i skutecznością!!!  Tylko szybka i skuteczna akcja policjantów z Komisariatu Policji w Świebodzicach pozwoliła na zatrzymanie i doprowadzenie mężczyzny do Prokuratury a następnie do Sądu Rejonowego w Świdnicy. Sąd ww. osobę tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy.

 

 Opisywany przypadek dobitnie pokazuje jakie ryzyko niesie za sobą nasza służba.  Przejście na zasłużoną emeryturę wcale nie gwarantuje wypoczynku i  spokoju. Do końca naszego życia jesteśmy i będziemy utożsamiani z naszym zawodem!!!

 Dlatego zanim zostaniesz policjantem zastanów się nad tak ważną decyzją!!!

A dla wszystkich decydentów oraz tych którzy zazdroszczą nam naszych uprawnień (bo uposażeń pewnie nie,  niech ten przykład będzie wskazówką ile powinniśmy zarabiać i dlaczego  mamy co raz mniejszą liczbę przyjęć do Policji  .

 

Czytaj materiał. Ranił emerytowanego policjanta

Idzie jeden pies czy dwa psy? – między innymi takie pytanie miał usłyszeć emerytowany funkcjonariusz. Zaczęło się od utarczki słownej, skończyło na szarpaninie. Podczas spaceru nad zalewem w Dobromierzu policjant został ugodzony ostrym przedmiotem w szyję, podbródek i brzuch. Sprawca obrażeń dzisiaj został tymczasowo aresztowany. Dalej…