Koniec „mundurowej epidemii”? Jutro szef MSWiA spotka się ze związkowcami

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zaprosił na czwartek na godzinę 11.00 przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych podległych MSWiA. Spotkanie odbędzie się w siedzibie ministerstwa – poinformowało MSWiA. To już kolejne spotkanie związkowców z przedstawicielami resortu, jednak jak dotychczas nie udało się osiągnąć porozumienia satysfakcjonującego obie strony. Jeśli porozumienie i tym razem nie zostanie zawarte, sytuacja w Policji może stać się dramatyczna. Już dziś, według różnych szacunków, w całej Polsce na zwolnieniach lekarskich przebywać może nawet 30 tys. funkcjonariuszy, a zapowiadana na koniec tygodnia policyjna akcja „Poleje się krew” może spowodować, że 11 listopada do służby stawi się jedynie „garstka” mundurowych.

Funkcjonariuszy biorących zwolnienia codziennie przybywa. Jak przyznaje Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, trudno jest wprawdzie oszacować dokładną liczbę, ale mowa jest nawet o kilkunastu procentach, blisko 100 tys. formacji. Jeśli sytuacja szybko nie ulegnie zmianie, z każdym dniem, „zachowanie ciągłości służby” będzie stawało się zatem coraz trudniejsze. Jak wynika z doniesień, już w tej chwili są miejsca w Polsce gdzie funkcjonariuszy jest, nomen omen, „jak na lekarstwo”. Wszystko przez „psią grypę”, „czerwonkę”, „klawiszowe zapalenie opon” i „zieloną zarazę”, czyli panujące wśród mundurowych „epidemie”. Jak zapewniają przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, funkcjonariusze na L-4 to nie kolejna forma protestu, jednak faktem jest, że problemy zaczyna mieć nie tylko Policja, ale też Państwowa Straż Pożarna czy Straż Graniczna. Sytuację utrudniają zbliżające się wielkimi krokami obchody święta niepodległości, w ramach którego w wielu miastach w Polsce mają odbyć się marsze. Kto je zabezpieczy? To pytanie pojawia się w ostatnich dniach niemal co chwilę.

Dalej…

https://www.infosecurity24.pl/koniec-mundurowej-epidemii-jutro-mswia-spotka-sie-ze-zwiazkowcami?fbclid=IwAR23KXnnMQdY58xsTvXldv-SEMUKpB5spLGSwCuSrUzZsQsCyoDAh9IY4bY