Ruszają elitarne studia oficerskie.

 

W Wyższej Szkole Policji rusza nowy kierunek studiów oficerskich. Skierowany jest on do maturzystów. Studia będą trwały cztery lata, a po ich ukończeniu absolwent wyjdzie ze stopniem podkomisarza policji. Ale to nie koniec zmian w szczycieńskiej uczelni.

Rekrutacja na kierunek „Nauka o policji” ruszy w maju i potrwa do sierpnia. Przewidziano 120 miejsc. Będą to studia stacjonarne. Kierunek adresowany jest do maturzystów.

– Ale aby dostać się na te studia nie wystarczy zdanie samej matury – wyjaśnia podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. – Oprócz matury trzeba zostać policjantem, czyli przejść dobór do policji. O przyjęciu na studia zdecyduje konkurs świadectw maturalnych. Studiować u nas będą najlepsi. Gwarancja pracy w policji.

Ale jest jeszcze jeden element warunkujący dostanie się na te elitarne studia. – Każdemu województwu przyznano limit miejsc, wprost proporcjonalnie do liczebności danego garnizonu – mówi Piotrowski. – Czyli w gronie tych 120 słuchaczy będzie po kilka osób z każdego województwa. Bez wątpienia będą to to studia elitarne. I to z kilku powodów.

– Po pierwsze po ich ukończeniu każda z tych osób zostanie oficerem polskiej policji – wylicza podinspektor Piotrowski. – Po drugie studenci tego kierunku będą już policjantami, czyli będą w trakcie studiów otrzymywać pensję, będą mieli darmowe zakwaterowanie, mundur i wyżywienie przez cały okres ich trwania. A po ich ukończeniu trafią do swoich garnizonów jako oficerowie. To gwarancja pewnej pracy. Myślę, że ten czynnik sprawi, że chętnych na ten kierunek nie zabraknie.

Szczegóły na temat naboru na ten elitarny kierunek można znaleźć na stronie internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.  Szansa na rozwój Szczytna.  Warto wspomnieć, że w Szczytnie, jedynej policyjnej uczelni wyższej, rocznie kształci się około 10 tysięcy osób, w tym niemal tysiąc studentów cywilnych.  

– Ten nowy kierunek studiów będzie jedną z czterech dróg, prowadzących do oficerskich gwiazdek – mówi podinspektor Piotrowski. – I bez wątpienia dla świeżo upieczonego maturzysty najszybszy.

To też szansa na rozwój Szczytna. Studenci w naszym mieście spędzą cztery lata. Zakwaterowanie i wyżywienie mają zapewnione, ale na pewno będą korzystali z innych usług oferowanych w mieście. Będą to osoby z całej Polski, więc jest też szansa, że Szczytno zyska darmową promocję.

Ale to nie jedyna rzecz świadcząca o rozwoju Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W najbliższym czasie WSPol planuje wybudowanie kolejnego akademika, dla rosnącej liczby studentów i słuchaczy.

Remontowany jest już za to budynek po byłym przedszkolu przy ulicy Piłsudskiego. Powstaje tam Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji.

– Ten obiekt pozwoli na rozszerzenie dotychczasowej oferty szkoleniowej naszej uczelni – wyjaśnia podinspektor Piotrowski. – Kształcić się tam będzie najwyższa kadra kierownicza służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czyli nie tylko policjanci, ale też inne służby. Doskonalić będą tam swoje umiejętności między innymi w zakresie komunikacji społecznej, psychologii zarządzania oraz wielu innych.

W budynku byłego przedszkola powstaną nowoczesne sale, służące do prowadzenia symulacji, ćwiczeń i warsztatów. Inwestycja ma zostać oddana jeszcze w tym roku.

źródło:  http://tygodnik.szczytno.pl/Ruszaja_elitarne_studia_oficerskie-n9112.html