W dniu 27 kwietnia 2019 r na strzelnicy koła łowickiego Tur w Biernacicach odbyły się VII Zawody w Wieloboju Myśliwskim Służb Mundurowych.

Na terenie strzelnicy w Biernacicach odbyły się VII Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Policjantów i innych Służb Mundurowych Myśliwych. Uczestnicy rywalizowali o puchary oraz cenne nagrody rzeczowe w kilku konkurencjach, m.in. strzelaniu do rzutków oraz do makiet imitujących zwierzynę. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie. W tym roku impreza połączona była z obchodami 100 rocznicy powołania Policji Państwowej.
Na strzelnicy w Biernacicach odbyły się VII Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Myśliwych. Organizatorem były Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów
z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie.

Dzierżoniowski policjant vice mistrzem VII Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Myśliwych

Dzierżoniowski policjant vice mistrzem VII Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych Myśliwych

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie Wtorek, 30 kwietnia 2019

VII Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Policjantów i innych Służb Mundurowych Myśliwych

Do konkursu stanęło 43 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska. Zwycięzcą zawodów został kolega ze Służby Więziennej Paweł Bagiński, który zdobył 460 punktów na 500 możliwych. Drugie miejsce z wynikiem 448 punktów zajął dzierżoniowski policjant Paweł Pindera, a trzecie z rezultatem 444 Pan Kamil Afanasjew reprezentujący Wojsko Polskie.

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m.in.: SkeetTrap – strzelanie do rzutków, strzelanie ze 100 m do stałej makiety rogacza i lisa oraz dwie konkurencje parkurowe – strzelanie do rzutków oraz strzelanie do ruchomej makiety zająca oraz dzika. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a każdy z uczestników, pamiątkowe dyplomy oraz cenne rzeczowe nagrody. Wszyscy miłośnicy oraz sympatycy łowiectwa spędzili czas w miłej, sportowej, otoczonej aurą myślistwa atmosferze. Nie zabrakło również dań kuchni myśliwskiej dla wszystkich uczestników, gości oraz zebranej publiczności. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz fundatorom nagród i zapraszamy na przyszłoroczne zawody.