Służby mundurowe z dolnego śląska zagrały charytatywnie w Strzelinie dla chorego na nowotwór Macieja

 

11 października na stadionie w Strzelinie odbył się charytatywny Turniej w piłkę nożną służb mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie. W turnieju wzięło udział 5 drużyn. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na walke z chorobą nowotworową z którą się zmaga 19 letni Maciej.

Na stadionie w Strzelinie przy ul. Okrzei odbył się charytatywny turniej służb mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie. Środki zebrane zostały przeznaczone dla chorego Macieja zmagającego się z nowotworem tarczycy i węzłów chłonnych. Maciej jest podopiecznym Stowarzyszenia ze Strzelina„Gramy o Życie”.            W turnieju, którego organizatorami był Zarząd Terenowy NSZZP w Strzelinie oraz Strzelińskie Centrum Sportowo Edukacyjne wzięły udział drużyny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie, Zakładu Karnego w Strzelinie, Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich            i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Walka i zmagania piłkarskie na boisku były zacięte i po zakończonym turnieju okazało się, że najlepszą drużyną byli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Strzelinie, następnie policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, policjantów z Ząbkowic Śląskich, drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie, i policjantów ze Strzelina.

Nagrodami dla drużyn byłu puchary ufundowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie, Zarządu Terenowego NSZZP w Strzelinie, Zarządu Związków Zawodowych Pracowników Policji, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Strzelinie oraz IPA Region Strzelin.

Turniej wsparły nastepujące firmy: Agropolen z Chociwela, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie, firma TECE, Sudzuker Polska S.A zakład w Strzelinie oraz firma TOYA z Wrocławia, która ufundowała elektronarzędzia, piłki nożne oraz inne przedmioty. Należy zaznaczyć, że dużym wsparciem obdażyli organizację turnieju pracownicy Strzelińskiego Ośrodka Kultury i Strzelińskiego Centrum Sportowo Edukacyjnego.

Asp. szt. Ireneusz Szałajko