W dniu 12.01.2017r., na uroczystym spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, komendant jednostki – nadkom.Andrzej Dobies pożegnał siedmioro policjantów odchodzących na emerytury oraz jednego funkcjonariusza, który zmienił miejsce pełnienia służby przechodząc do KWP we Wrocławiu.

Ze służbą, kolegami i przełożonymi pożegnali się odchodzący na emerytury świdniccy funkcjonariusze:  podinsp.Adam Mazur – Naczelnik Wydziału Prewencji, asp.sztab.Waldemar Łotarewicz – Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, asp.sztab.Anna Faber – Specjalista Zespołu Wykroczeń, asp.sztab.Cezary Buda – Specjalista Zespołu Techniki Kryminalistycznej oraz asp.sztab. Arkadiusz Kukla – Specjalista Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Dołączyli do nich: asp.sztab.Mariusz Korzeniewski – Dyżurny Zespołu Prewencji z Komisariatu Policji Świebodzicach oraz st.asp.Łukasz Miłkowski – Detektyw z Komisariatu Policji w Żarowie. Wśród wymienionych policjantów, staż służby zawiera się w przedziale od 16 do 30  lat.

Przy tej okazji ze świdnicką jednostką pożegnał się także dotychczasowy Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i jednocześnie Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów – nadkom.Robert Hamuda, który zmienił miejsce pełnienia służby, przechodząc do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Podczas uroczystej odprawy służbowej z udziałem przedstawicieli kadry kierowniczej, funkcjonariuszek i funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych garnizonu świdnickiego, która miała miejsce wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, wszystkich wymienionych pożegnał komendant powiatowy nadkom.Andrzej Dobies oraz jego zastępcy – podinsp.Jarosław Nowaczyk oraz nadkom.Adam Jacek Pilch. Żegnani policjanci usłyszeli od przełożonych podziękowania za długoletnią, sumienna i wzorową służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy oraz jednostkach podległych.

Odchodzący funkcjonariusze otrzymali ponadto drobne upominki oraz listy gratulacyjne podpisane przez, nieobecnego na uroczystości z powodu obowiązków służbowych, Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, a wcześniej wieloletniego komendanta świdnickiej jednostki – insp.Krzysztofa Niziołka. Podobne, pamiątkowe listy skierował do wymienionych także komendant powiatowy nadkom.Andrzej Dobies oraz jego zastępcy. Policjanci mogli w nich przeczytać życzenia zdrowia, szczęścia osobistego, zrealizowania dalszych życiowych zamierzeń oraz długich lat życia w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny.

Odchodzący funkcjonariusze otrzymali także podziękowania, pamiątkowe tabliczki i upominki od związków zawodowych, które wręczyli przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Świdnicy.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
asp.sztab. Grzegorz Oleśkiewicz

źródło: http://www.swidnica.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/

 

fb-share-icon