“FORENSICS CUP 2017”

W dniu 20 stycznia 2017 r. na terenie obiektów sportowych  “Olimpijski FC” przy Al. Paderewskiego we Wrocławiu odbył się II Turniej Piłki Nożnej “FORENSIC CUP 2017”. Impreza została zorganizowana przez Wydział Techniki Kryminalistycznej oraz Zarząd Terenowy NSZZP Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Honorowym patronatem Turniej objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Arkadiusz Golanowski.

Do udziału w Turnieju zgłosiły się następujące drużyny:

– w kategorii mężczyzn :

 1. Reprezentacja Policji Polskiej KGP Warszawa
 2. KWP Olsztyn
 3. KWP Wrocław
 4. IPA Wrocław
 5. IPA Głogów
 6. KMP Legnica
 7. KMP Jelenia Góra
 8. KPP Jawor
 9. KPP Złotoryja
 10. KPP Góra
 11. SPAP Wrocław
 12. Reprezentacja Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu
 13. Reprezentacja Inspektoratu Dolnośląskiego Służby Więziennej we Wrocławiu
 14. Reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej- Wrocław
 15. Reprezentacja Wojska Polskiego Wrocław
 16. Wydział Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu- gospodarz Turnieju

– w kategorii kobiet :

 1. Reprezentacja Policji Polskiej KGP Warszawa
 2. KWP Katowice
 3. KSP Warszawa
 4. KWP Olsztyn

O godzinie 9.00 uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Arkadiusz Małecki, b. Komendant Główny Policji gen. insp. w st. spocz. Andrzej Matejuk oraz wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP województwa dolnośląskiego Roman Buczkowski i Sławomir Stodolny.

W kategorii “kobiet” rozgrywki prowadzone były w systemie “każdy z każdym” z rundą zasadniczą i rewanżową, a o kolejności miejsc decydowała ilość punktów zdobytych przez poszczególne drużyny. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Reprezentacji Policji Polskiej KGP przed KWP Katowice oraz KSP Warszawa.

W kategorii “mężczyzn” rozgrywano mecze w dwóch grupach liczących po osiem drużyn, w systemie “każdy z każdym”. Po fazie grupowej poszczególne pary półfinalistów przedstawiały się następująco:

– Reprezentacja Policji Polskiej KGP Warszawa – KWP Wrocław

– KWP Olsztyn- KPP Góra.

Do finału awansowały ekipy z Warszawy oraz Olsztyna, które pokonały rywali stosunkiem bramek- odpowiednio 7:1 oraz 3:0.

W meczu o trzecie miejsce KWP Wrocław zwyciężyła z KPP Góra 4:1.

Finał, po regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 2:2, a zwycięzcę meczu i zarazem triumfatora Turnieju wyłoniła dogrywka, w której zespół

z Warszawy wygrał ostatecznie z KWP Olsztyn wynikiem 5:2.

Następnie impreza przeniosła się do zaprzyjaźnionego “Hotelu Róża” w Kamieńcu Wrocławskim, gdzie Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Arkadiusz Małecki oraz przedstawiciele firm sponsorujących i Związków Zawodowych Policji, w uroczystej oprawie, wręczyli zwycięzcom puchary, a pozostałym uczestnikom okolicznościowe pamiątkowe ryngrafy, kończąc wrocławski turniej.

Trzeba powiedzieć, że uczestnicy podkreślili jego doskonałą, sportową atmosferę i rywalizację w duchu “fair play” –  puchar w tej kategorii przypadł w udziale KPP Jawor, w myśl zasady, że w ostatecznym rozrachunku i tak “wszyscy strzelamy do jednej bramki”.

Kolejny wielki sukces organizacyjny może ogłosić asp. szt. Hubert Płocharz, gdyż wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczna edycja “FORENSIC CUP” zostanie wpisana do kalendarza imprez Komendanta Głównego Policji. Zasłużone podziękowania należą się także sędziom oraz osobom zaangażowanym w obsługę i oprawę muzyczną turnieju. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku Turniej poszerzy się o drużyny zagraniczne, a Organizatorzy mają nadzieję na lepszą współpracę i większe zaangażowanie oraz wsparcie lokalnych władz, przy założeniu, że Turniej stanowi doskonałą promocję nie tylko dla Policji, ale także dla całego Wrocławia.  Ponadto zawody wsparli, poprzez przekazanie środków finansowych na ich organizację :Zarząd Terenowy NSZZP Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, – Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa dolnośląskiego, oraz nasi przyjaciele  “WICHOT TRANSPORT” w Siechnicach,  “PIKO SPORT” w Długołęce,  Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta we Wrocławiu, “Hotel Róża” w Kamieńcu Wrocławskim.

« z 2 »
fb-share-icon