Minister jest dumny i usatysfakcjonowany, ale … co z tego mają policjanci ?

Minister Zieliński skierował do Komendanta Głównego Policji i wszystkich jego podwładnych wystąpienie podsumowujące miniony rok. Z dumą i satysfakcją mówi tam o tym, w jaki sposób Policja poradziła sobie ze wszystkimi ubiegłorocznymi wyzwaniami, jak blisko Narodu jest teraz Policja, na ile znaczącą rolę odgrywają w tym wszystkim honor, godność i etos służby.
Pan Minister zapomniał jednak, że to w żaden sposób nie przekłada się na poprawę sytuacji polskich policjantów i ich rodzin oraz sytuację w samej Policji, jako instytucji. Mamy wprawdzie program modernizacji, który sytuację w Policji ma szansę poprawić, ale propozycja odnosząca się do policyjnych uposażeń w euforię raczej nikogo nie wprawia. Jak dotychczas nie osiągnięto porozumienia nawet w sprawie kształtu tegorocznych podwyżek. Jak Pan Minister wie, kwota 253 zł jest zbyt niska, aby uzyskać rzeczywisty efekt motywacyjny i zróżnicować te podwyżki.
A propos podziękowań. Wypadałoby podziękować partnerom społecznym – Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu Policjantów oraz organizacjom reprezentującym w Policji pracowników cywilnych. Nasze organizacje robią naprawdę wiele, aby policjantom i pracownikom poprawić warunki pracy i służby. Wydaje nam się, że Minister powinien przynajmniej to zauważyć.

Rafał Jankowski

źródło: http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7314-komentarz-do-wystpienia-ministra-zieliskiego

 

 

 

fb-share-icon