Wczoraj w wałbrzyskiej komendzie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wałbrzyscy policjanci pożegnali odchodzącego na zasłużoną emeryturę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Baszturę. Jednocześnie powitano mł. insp. Macieja Januszkiewicza, któremu Komendant Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski z dniem 25 lutego 2017 roku powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Wczoraj, 23 lutego 2017 roku, o godz. 13:00, w sali odpraw wałbrzyskiej komendy kadra kierownicza KMP w Wałbrzychu, policjanci i pracownicy jednostki,  oficjalnie pożegnali odchodzącego na zasłużoną emeryturę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Baszturę i powitali nowego mł. insp. Macieja Januszkiewicza.

Ceremonia pożegnania i wprowadzenia odbyła się z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Piotra Leciejewskiego.

W kulminacyjnym momencie uroczystości, ustępujący i nowy z powierzonymi  obowiązkami z dniem 25 lutego 2017 roku Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu złożyli meldunki o przekazaniu i objęciu obowiązków.W czasie przemówień okolicznościowych nie zabrakło ciepłych słów i życzeń. Bardzo pozytywnie podsumowano 4-letnią współpracę z wałbrzyską Policją Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Basztury. Wyraźnie podkreślono wysokiej miary zawodowe myślenie, zaangażowanie i konsekwencję, z jaką insp. Andrzej Basztura realizował podjęte zobowiązania i zamierzenia. Przekazano słowa serdecznych podziękowań za wspólną pracę, za wysiłek podejmowany dla dobra i bezpieczeństwa obywateli.
Insp. Andrzej Basztura nie krył wzruszenia żegnając się ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Nowy przełożony wałbrzyskich policjantów mł. insp. Maciej Januszkiewicz służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Po wstąpieniu do służby zajmował różne stanowiska służbowe w pionie kryminalnym i prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Od października 2004 roku piastował stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu I Policji w Legnicy. Od czerwca 2008 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Chojnowie. Następnie w sierpniu 2011 roku został powołany na  Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy, a po roku na jego I-go Zastępcę. Wieloletnie doświadczenie poparte szeroką wiedzą zaowocowały, iż w dniu 25 lutego 2017 roku rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciejowi Januszkiewiczowi.

Podniosła uroczystość na stałe zapisała się na kartach historii wałbrzyskiej Policji. Serdecznie witamy mł. insp. Macieja Januszkiewicza na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Życzymy zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby, a insp. Andrzejowi Baszturze pogody ducha i powodzenia w realizowaniu swoich planów i zamierzeń, a nade wszystko zdrowia.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji
w Wałbrzychu
podkom. Joanna Żygłowicz

źródło: http://www.walbrzych.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/uroczyste_pozegnanie_komendanta_miejskiego_policji_w_walbrzychu_i_powitanie_jego_nastepcy__

 

 

fb-share-icon