źródło : http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1733361,MSWiA-komendantowi-stolecznej-policji-zaproponowano-stanowisko-szefa-biura-ruchu-drogowego-KGP

Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski, otrzymał propozycję objęcia stanowiska dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji – poinformowało biuro prasowe ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

“Doświadczenie insp. Żebrowskiego zwiększyłoby efektywność pracy Biura na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach” – podkreśliło MSWiA.

Wcześniej portal tvn24.pl powołując się na nieoficjalne informacje podał, że Komendant Stołeczny Policji inspektor Robert Żebrowski został odwołany. Według dziennikarzy portalu decyzję w tej sprawie miał podjąć nadzorujący policję wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

 

Robert Żebrowski został powołany na szefa stołecznej policji w maju 2016 r. na wniosek szefa policji nadinsp. Jarosława Szymczyka przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Żebrowski pracuje w policji od ponad 24 lat; był m.in. szefem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku i w Mińsku Mazowieckim, komendantem rejonowym na warszawskiej Ochocie, odpowiadał też za pion kryminalny stołecznej policji.

pp/PAP/IAR

 

fb-share-icon