W dniach 3 do 5 marca 2017 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się główna impreza biegowa w ramach międzynarodowych zawodów – 41 Bieg Piastów. W piątek odbył się 18 Policyjny Bieg Piastów, z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej. W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej. Policjanci startowali w biegu na 9 km, który odbył się w tym roku w piątek, tj. 3 marca br. i w biegu głównym na 50 km. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów.

Na dystansie 9 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 18. Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Mateusz Matusik z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 9 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Elżbieta Rosa z Tłuszcza, a trzecie Katarzyna Kozubek z Jeleniej Góry. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 9 km w Policyjnym Biegu ufundował Komendant Główny Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze podinsp. Bogumił Kotowski. Puchar za drugie miejsce zwycięzcom w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył podinsp. Włodzimierz Chmiel Komendant Komisariatu Policji w Kowarach. Puchar za trzecie miejsce ufundował Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Jeleniej Górze, a wręczył go Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów  Jerzy Zajączkowski.

W sobotę, tj. 4 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 50 km. Najlepszym biegaczem na tym dystansie, reprezentującym Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji okazał się Arkadiusz Ogorzałek z Kłodzka. Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który osobiście wręczył fundator, inspektor Arkadiusz Golanowski w asyście zastępcy inspektora Krzysztofa Niziołka. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze otrzymał Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, a wręczył go podinsp. Bogumił Kotowski. Trzecie miejsce w tym biegu zajął Artur Mazurek z Czarnego Boru, który otrzymał Puchar Prezydenta Sekcji Polskiej IPA, który w jego imieniu wręczył podinsp. Bogumił Kotowski.

Gościem szczególnym 41 Biegu Piastów była Justyna Kowalczyk, która wzięła udział w biegu na 50 km i zajęła I miejsce wśród kobiet. Na mecie była piąta, przed nią dobiegło czterech narciarzy z Czech. Po kilkudziesięciu minutach odbyła się dekoracja. Gratulacje zwyciężczyni złożył również Julian Gozdowski, który odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nadanym przez prezydenta RP.

Wszyscy policjanci otrzymali dyplomy i medale uczestnictwa w „41 Biegu Piastów”. Następny Bieg Piastów już za rok, niektórzy z policjantów już rozpoczęli treningi. Jeleniogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.

(KWP we Wrocławiu / mw )

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/139769,41-Bieg-Piastow-juz-za-nami.html

 

 

fb-share-icon