MSWiA na swojej stronie internetowej chwali się rekordowo wysokim poczuciem bezpieczeństwa wśród Polaków. Ciekawe czy równie wysokie poczucie bezpieczeństwa i stabilizację czują funkcjonariusze, którzy w codziennej służbie pracują na ten wynik? 

Jak wynika z najnowszego badania CBOS, aż 89 proc. z nas twierdzi, że w Polsce żyje się bezpiecznie. To najwyższy poziom w historii tych badań czyli od 1987 roku. W stosunku do ubiegłego roku odsetek badanych, dla których Polska jest krajem bezpiecznym wzrósł aż o 9 punktów procentowych. Jednocześnie o 7 proc. zmniejszył się odsetek osób niezadowolonych ze stanu bezpieczeństwa.(…)

(…) Służby mundurowe potrzebują narzędzi aby stawić czoła współczesnym wyzwaniom i zagrożeniom. Zapewni im je Program Modernizacji Służb Mundurowych. Będzie on realizowany w latach 2017-2020.  Środki w kwocie  niemal 9,2 mld zł będą podzielone pomiędzy trzy zasadnicze segmenty:

  • inwestycje budowlane – budowa nowych obiektów, ale również przebudowa i modernizacja starych;
  • wymiana sprzętu i wyposażenia – ta kategoria obejmuje mi.in pojazdy, uzbrojenie, sprzęt informatyczny i łącznościowy oraz wyposażenie osobiste;
  • wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników –  system wynagrodzeń i uposażeń będzie bardziej konkurencyjny, a jego charakter będzie bardziej motywacyjny. (…)

Całość czytaj tutaj : https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16035,Rekordowy-poziom-bezpieczenstwa-w-Polsce.html

Czyta też co robią służby w majówkę : https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16058,Sluzby-pracuja-abysmy-bezpiecznie-spedzali-majowke.html

fb-share-icon