W dniach 03 i 04 czerwca  2017 roku ZT NSZZP KPP Świdnica zorganizował wycieczkę dla grupy ponad 40 osób tj; Funkcjonariuszy Policji z KPP Świdnica oraz ich rodzin.

Wycieczkę grypa rozpoczęła bardzo aktywnie w Bardzie Śląskim spływem pontonowym  . Trasa spływu pontonem 15 km, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.

Następnie grupa udała się  do miejscowości Kamienna Góra ,to pełne tajemnic miasteczko w czasie II wojny światowej była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego- w byłych fabrykach włókienniczych umieszczono między innymi biuro projektowe firmy ARADO, w którym skonstruowano  najsłynniejszy samolot odrzutowy II wojny światowej –Arado 234 Błyskawica i mityczny samolot skrzydło Arado 555.

Po wysiłku na spływie pontonowym i lekcji historii grupa udała się do hotelu Zielone Wzgórze w Karpaczu na zasłużony odpoczynek. Pomimo wymagającej trasy wycieczki,  nikomu nie brakło siły na udział w imprezie integracyjnej.  Następnego dnia uczestnicy wycieczki korzystyli z wolnego czasu, przy czym większa część grupy relaksowała się na basenie w Hotelu Gołębieski, inni zaś zwiedzali Krpacz.

Podsumowując możemy śmiało powiedzieć,że  kolejną wycieczkę z cyklu ” W koło Komina ” możemy uznać za bardzo udaną.

fb-share-icon