X Zimowy Festyn Policyjny Czarna Góra 2018

Jubileuszowy X Zimowy Festyn Policyjny w Czarnej Górze odbył się w tym roku 12. stycznia. Zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Kłodzku oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Kłodzku. Współorganizatorami byli: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, a także Zarząd Główny NSZZ Policjantów w Warszawie i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów we Wrocławiu. Za organizację Festynu odpowiadała bezpośrednio m.in. Przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Kłodzku – kom. Dorota Jaworska.

To cykliczne wydarzenie sportowe miało miejsce w ośrodku narciarskim. Już w godzinach porannych na stoku wydano uczestnikom karnety i numery startowe. Do południa zaś możliwe były zjazdy indywidualne.

W zabawowym zjeździe narciarskim udział wzięli policjanci i pracownicy Policji oraz dzieci. Dorośli podzieleni zostali na trzy grupy, w których znalazły się kobiety oraz mężczyźni do 35. roku życia i powyżej tego wieku. Startujący walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, a także o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów we Wrocławiu i Przewodniczącej Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Kłodzku.

W późnych godzinach popołudniowych podsumowano wyniki i wręczono uroczyście nagrody. W kategorii dzieci zwyciężył Jakub Gąsior, w kategorii kobiet – Olga Kowalczuk z Komendy Powiatowej Policji w Górze, w kategorii mężczyzn do 35. lat – Jan Bin z Republiki Czeskiej, w kategorii mężczyzn powyżej 35. lat – Frantisek Halmar z Republiki Czeskiej. Atmosferę Festynu uprzyjemniał występ kapeli góralskiej, a cała impreza zakończyła się spotkaniem integracyjnym.

Sara Stanisz-Szachnowska

« z 3 »
fb-share-icon