Waloryzacja 2018. Rafalska ujawnia wysokość wskaźnika waloryzacji rent i emerytur

Waloryzacja 2018. Dobra wiadomość dla wszystkich seniorów i oczekujących na wiadomości o tegorocznej waloryzacji rent i emerytur. Minister Elżbieta Rafalska ujawniła w środę wieczorem, jakiego najprawdopodobniej wskaźnika waloryzacji powinni spodziewać się emeryci i renciści.

Waloryzacja 2018
W tym roku mój resort prognozował, że to będzie 2,7 proc. a prawdopodobnie, jak podają takie wstępne dane GUS, ten wskaźnik będzie wynosił 2,9 proc.
– powiedziała minister Elżbieta Rafalska w środę wieczorem w TVP. Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dodała, że waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa ponad 5 mld zł.

Zobacz koniecznie: Waloryzacja 2018. Ile wyniesie waloryzacja rent i emerytur dla najuboższych seniorów [TABELE]

Minister Rafalska podkreśliła, że emeryci i renciści otrzymujący minimalne świadczenie w kwocie 1000 zł brutto, “otrzymają 27 albo 29 zł”. – Jeżeli ktoś ma emeryturę 2 tys. zł, to będzie to pięćdziesiąt parę złotych. To jest najwyższa waloryzacja emerytur w ciągu ostatnich pięciu lat i ta waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa ponad 5 mld 400 mln zł, a więc znacznie więcej, niż ubiegłoroczna waloryzacja, która mówiła o tym, że zwaloryzowanie emerytury nie może być mniejsze niż 10 zł brutto” – wyjaśniła.

Szefowa resortu rodziny przypomniała, że od 1 marca wyrównanie otrzymają również ci emeryci, którzy mieli renty z tytułu niezdolności do pracy i nie spełnili wymaganego stażu pracy, bo byli na rencie. – Dostaną wyrównanie do minimalnej emerytury i będzie to wyrównanie dla 100 tys. osób za cały poprzedni rok. Jednorazowo będą to spore kwoty, chyba ponad 1000 zł – zaznaczyła Rafalska.

źródło: http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/waloryzacja-2018-rafalska-ujawnia-jaki-bedzie-wskaznik-waloryzacji-rent-i-emerytur_1036655.html

fb-share-icon