Warto przeczytać cały tekst. Jak mówi nasz najważniejszy komendant średnio po 1000 zł więcej. Kto ma o tyle więcej ?  No i jest problem z wakatami.

Szymczyk: 4,5 tysiąca wakatów w policji

W policji, która liczy 100 tysięcy funkcjonariuszy, jest 4,5 tysiąca wakatów. Problemem dla wielu młodych, chętnych do służby ludzi jest przejście procesu rekrutacji – powiedział w czwartek Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Poinformował o powołaniu specjalnego zespołu na szczeblu KGP.

Uczestniczący w uroczystości promocji oficerów policji w Szczytnie szef polskiej policji powiedział dziennikarzom, że założeniem kierownictwa policji było to, iż na koniec 2017 roku poziom wakatów będzie porównywalny do tego z końca 2016 roku.

“Ta sztuka nam się nie udała. Niektóre komendy wojewódzkie nie były w stanie przyjąć tylu nowych adeptów policyjnej sztuki, ile miejsc dla nich przeznaczyliśmy. To wynikało z różnych powodów. Kandydatów mamy jeszcze dzisiaj znacznie więcej niż miejsc, na które chcielibyśmy przyjąć. Problemem dla wielu młodych ludzi staje się przejście procesu kwalifikacyjnego do naszych służb. On jest dosyć surowy, bo i test sprawności fizycznej bardzo wymagający, i test psychologiczny dla nas bardzo znaczący, ale także test wiedzy ogólnej i kwestia ogólnego stanu zdrowia” – wyjaśnił nadinspektor Szymczyk. Cały tekst …

 

źródło: https://m.bankier.pl/wiadomosc/Szymczyk-4-5-tysiaca-wakatow-w-policji-4068156.html

 

fb-share-icon