Ile zarabiają policjanci i inni mundurowi, którzy dbają i są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo to wszyscy wiemy. Znamy też zarobki w popularnych marketach . Warto dodać, że osoby tam pracujące mają też inne przywileje oprócz pensji. Często jest to prywatna opieka zdrowotna, dopłata do wczasów, karta do siłowni czy pływalni, premia za frekwencję w pracy i inne dodatki.  Co mają policjanci : służbę w tygodniu no bo wszyscy pracują, służbę w weekend bo są imprezy, służbę w święta bo wszyscy jadą na święta i potem wracają, służbę w nocy bo w nocy się dzieje, nadgodzin do woli ale niepłatnych, oczywiście nocki i weekendy też w cenie, dodatkowa praca niemożliwa bo służba nie pozwala.

Może teraz warto było by napisać co zrobić żeby chociaż zrównać nasze pensje z wypłatami z marketów.  Jak to zrobić ,nie wspominając już o ustawie modernizacyjnej, którą już zjadła inflacja. ? 

Na kasie w Lidlu zarobisz więcej niż policjant. Pensje są zatrważająco niskie

Pensje w Lidlu od marca idą w górę o ponad 9 procent – dowiedział się money.pl. Po dwóch latach pracownik niemieckiej sieci sklepów będzie zarabiał więcej niż wykwalifikowany ekspert w prokuraturze czy narażający zdrowie i życie funkcjonariusz policji.– Przykładem pensji kasjerów w marketach posługujemy się od pewnego czasu. Jak to możliwe, że policyjne pensje są niższe? – pyta przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. – W czasie, w którym tyle mówi się o bezpieczeństwie wewnętrznym, dobrze przeszkolony, wyposażony i opłacony policjant powinien być priorytetem – dodaje.Jednak, jak wynika z oficjalnych tabel płac w Policji, funkcjonariusz po przeszkoleniu, w drugim stopniu zaszeregowania, na rękę dostanie mniej niż pracownik Lidla po dwóch latach pracy.
– 2830 zł na rękę to średnia z całego kraju z nagrodami i uposażeniami. Przeciętna pensja policjanta po przeszkoleniu w Polsce to maksymalnie 2,4 tys. zł netto – podkreśla Rafał Jankowski
Tymczasem, jak wynika z informacji money.pl, w Lidlu pracownik z dwuletnim stażem dostanie nawet 2888 zł na rękę, czyli do 4050 zł brutto. Już przy podpisywaniu umowy może liczyć na 2800 zł do 3550 zł brutto. W przeliczeniu to od 2017 zł do 2539 zł na rękę.
Dla porównania – kursant w policji, czyli pracownik pierwszego stopnia zaszeregowania, może liczyć najwyżej na 1939 zł na rękę.

Czytaj dalej …

 

źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-w-lidlu-place-pensje-zarobki,225,0,2398945.html

 

 

fb-share-icon