Został zatrzymany, zmarł po wyjściu z komisariatu. Sąd uniewinnił policjantów (http://www.tvn24.pl)

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił w środę byłego policjanta Pawła H., oskarżonego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny zatrzymanego na komisariacie w Wałbrzychu. Zmienił tym samym wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał Pawła H. na 5 lat więzienia. W środę sąd apelacyjny uniewinnił w tej sprawie również Grzegorza K. – drugiego oskarżonego w tej sprawie byłego funkcjonariusza. Podtrzymał tym samym orzeczenie sądu pierwszej instancji, który wcześniej uniewinnił K. “Wątpliwości na korzyść oskarżonych” Sąd w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że proces miał charakter poszlakowy. – Materiał dowodowy powinien tworzyć nieprzerwany łańcuch poszlak, przy którym wszelkie inne wersje zdarzeń są wykluczone (…) tak nie jest, a wątpliwości sąd musi rozstrzygać na korzyść oskarżonych – mówił sędzia sprawozdawca. (http://www.tvn24.pl)
Wyrok w pierwszej instancji zapadł w październiku ubiegłego roku przed Sądem Okręgowym w Świdnicy. H. został wówczas skazany na 5 lat więzienia, a K. został uniewinniony. Był to wówczas drugi proces byłych policjantów. W październiku 2016 r. ubiegłego roku świdnicki sąd w pierwszej instancji ich uniewinnił. Od tego wyroku odwołała się prokuratura. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił wyrok pierwszej instancji i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. (http://www.tvn24.pl)

Cały materiał do zobaczenia : https://www.tvn24.pl/byly-policjant-uniewinniony-w-sprawie-smiertelnego-pobicia,822130,s.html

 

 

fb-share-icon