Darmowe mieszkanie – jakie grupy zawodowe mogą liczyć na mieszkania służbowe

Bartłomiej Baranowski  20.03.2018
Teoretycznie, mieszkanie służbowe może zaproponować każdy przedsiębiorca chcący przekonać pracownika do pracy u siebie. W praktyce, istnieją grupy zawodowe, którym jest dużo łatwiej takie lokum uzyskać.

Kilka dekad temu mieszkanie służbowe należało się niemal każdemu. Wystarczyło posiadać pracę i poczekać wystarczająco długo by otrzymać swoje M3. Wraz z gospodarką wolnorynkową zmieniła się rzeczywistość mieszkaniowa, ale wybrane grupy zawodowe nadal mogą liczyć na pomoc państwa w tym zakresie. Oto największe z nich:

Policja

Policjanci również mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu lokum. Policja jednak cierpi na brak nowy mieszkań. Funkcjonariusz policji może liczyć na trzy formy pomocy.

  • przydział kwatery w mieście pełnienia służby
  • równoważnik za brak lokalu lokalu mieszkalnego
  • pomoc finansowa na uzyskanie lokalu/ domu mieszkalnego

Równoważnik jest ustalony z góry dla całej formacji i wynosi on 12,90 za dzień (dla policjanta z rodziną) oraz 6,60 zł dla osoby samotnej. W skali miesiąca jest to 400 złotych dodatku w pierwszej opcji oraz 204 złotych w przypadku osoby samotnej. Z kolei pomoc finansowa na uzyskanie lokalu jest uzależniona od ilości osób w gospodarstwie rodzinnym policjanta. Dodatek wynosi 4755 złotych za każdą osobę. Co daje wynik niecałych 20 tysięcy złotych w przypadku rodziny 2+2.

Jak jest w innych służbach :

Cała treśćhttp://www.domiporta.pl/poradnik/7,127356,22992214,darmowe-mieszkanie-jakie-grupy-zawodowe-moga-liczyc-na-mieszkania.html :

fb-share-icon