Mobbing w policji: Związkowcy wyjaśniają sprawę. Będzie kolejne spotkanie z komendantem

Joanna Labuda     Aktualizacja:

Szef wielkopolskiego związku policjantów spotkał się z komendantem miejskim w Poznaniu. Związkowcy chcą wyjaśnień w sprawie doniesień o mobbingu w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą w poznańskiej policji. Chodzi o sprawę kadrowej rewolucji w jednym z najważniejszych wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W ciągu roku w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą ze stanowiskami pożegnało się kilkunastu doświadczonych policjantów. Ich przełożeni twierdzą, że ci, którzy odeszli, źle pracowali. Funkcjonariusze mówią, że byli prześladowani i padli ofiarą mobbingu. Jak wynika z naszych informacji, problemy pojawiły dopiero pod rządami obecnych naczelników wydziału.
W tym czasie z PG odeszło około 20 osób. Zdarzało się, że jednego z policjantów zabrała z komendy karetka, innemu z kolei odebrano broń, gdyż dostał drgawek w miejscu pracy. – Byłem prześladowany w tym wydziale przez co ucierpiało moje zdrowie – mówił nam jeden z policjantów.

Czytaj więcej: http://www.nowosci.com.pl/polska-i-swiat/a/mobbing-w-policji-zwiazkowcy-wyjasniaja-sprawe-bedzie-kolejne-spotkanie-z-komendantem,13021201/

fb-share-icon