Mundurowi chcą podwyżek. Ministrowie dostali ultimatum

Oglądaj : https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/sluzby-mundurowe-chca-podwyzek,825243.html

Podwyżek o 650 złotych dla funkcjonariuszy domagają się związki zawodowe działające w służbach mundurowych. Związkowcy chcą też powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego, który pozwalał im na wcześniejsze przejście na emeryturę – poinformowała Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Związki zawodowe chcą, aby jeszcze w tym roku funkcjonariusze otrzymali 650 złotych podwyżki. Kolejnym postulatem jest powrót do systemu emerytalnego z 31 grudnia 2012 roku, kiedy to funkcjonariusze mogli szybciej przechodzić na emeryturę – poinformował we wtorek na konferencji prasowej Marcin Kolasa z Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

– Nasze postulaty są racjonalne i spowodują, że ze służb nie będą odchodzić doświadczeni funkcjonariusze, a ci, którzy są kandydatami, będą chętniej przychodzić do służby – zaznaczył Kolasa.

Ultimatum dla ministerstwa

(…)

MSWiA podkreśliło we wtorek w komunikacie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości systematycznie podnosi uposażenia funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb podległych resortowi spraw wewnętrznych.

Wskazano, że od 1 maja kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych do pracy funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.

 

fb-share-icon