Policja w Łodzi. Mąż zaufania w komendzie. Będzie reforma antymobbingowa

//Policja w Łodzi. Mąż zaufania w komendzie. Będzie reforma antymobbingowa

Policja w Łodzi. Mąż zaufania w komendzie. Będzie reforma antymobbingowa

Mobbing w komendach policji jest w tej chwili praktycznie nie do udowodnienia. Ale ma się to zmienić m.in. za sprawą męża zaufania. Łódzcy policjanci – jako pierwsi w kraju – wprowadzą reformę antymobbingową.

O złej atmosferze na komisariatach pisaliśmy w lutym. Związkowcy z łódzkiego zarządu NSZZ Policjantów skarżyli się, że procedury anymobbingowe u nich nie działają.

Krzysztof Balcer, przewodniczący związku, opowiadał m.in. o ciągnącym się już blisko rok postępowaniu, które wyjaśnia, czy naczelnik z komendy w Piotrkowie Trybunalskim mobbingował policjanta. Kiedy rzekomo pokrzywdzony mundurowy poskarżył się na przełożonego, dostał przeniesienie do małego, gminnego komisariatu. To wobec niego wszczęto postępowanie dyscyplinarne, bo… podobno używał wulgaryzmów. Strony nawzajem obrzucają się oskarżeniami, a sprawa najpewniej skończy się w sądzie. Śledztwo wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Radomsku.

Takich przypadków jest więcej.

(…) Według związkowców uzdrowienie procedur antymobbingowych, a co za tym idzie, atmosfery na komisariatach, jest warunkiem koniecznym, obok podwyżek, do rozwiązania problemów wolnych wakatów w policji. Potwierdza to dr Mościcka-Teske, psycholog i psychoterapeutka z Uniwersytetu SWPS, która od 20 lat bada atmosferę pracy w polskiej policji:(…)

Czytaj Dalej…

 

 

 

fb-share-icon
error

Nasz FB.