Obecnie nie są prowadzone żadne prace związane ze zmianą przepisów dotyczących odprawy mieszkaniowej, o której mowa w art. 23 ustawy z 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP  w zakresie wysokości należności przysługującej żołnierzom – odpowiedział  Oddział Mediów MON  na zapytanie skierowane do portalu przez  jednego z wojskowych zawodowych. 

źródło: http://www.wojskonews.pl/article,bez_zmian_w_odprawach_mieszkaniowych_podwyzki_od_1_lipca.html

 

Plotki o   ewentualnym zmniejszeniu  odprawy mieszkaniowej  do jednej  normy powtarzają się bardzo często na forum portalu-mundurowego.pl.  Trudno za każdym razem wysyłać zapytania do MON, bo ktoś, gdzieś coś słyszał. I jest święcie przekonany, że jest  to najlepszy  moment  na ucieczkę z wojska  i pobranie  odprawy  składającej się z kilku norm zamiast  jednej.  Gdyby kierownictwu  obrony  narodowej zależało  na szybkiej redukcji armii zawodowej, to wystarczyłby jeden fake news  opublikowany przez  jeden ze sprzyjających rządowi portali o planach likwidacji odprawy mieszkaniowej dla kadry zawodowej, by wojsko zalała fala wypowiedzeń.  Byłaby to dopiero destrukcja  armii, znacznie większa niż  poczyniona  przez niektórych poprzednich ministrów obrony. Tymczasem  armię mamy mieć liczniejszą, nawet dwustutysięczną, sprawniejszą,  dobrze wyposażoną i uposażoną, która za lat kilkanaście  ma być zdolna  do samodzielnego odparcia  przeciwnika,  wiadomo z jakiego kierunku.

Na razie nikt z obecnego kierownictwa MON takich pomysłów nie ma. Mało tego, obecny minister obrony i były szef MSWiA, który swoich zastępców ściągnął  z resortu spraw mundurowych doskonale  jest zorientowany  czego oczekują związkowcy ze służb mundurowych.   Funkcjonariusze domagają  się  podobnych rozwiązań  w zakresie zabezpieczenia socjalnego, a zwłaszcza identycznych odpraw mieszkaniowych  jakie otrzymują żołnierze.  I  te oczekiwania są stopniowe spełniane, obserwując ostatnie zmiany w przepisach dotyczących należności mieszkaniowych służb MSWiA, w tym również nowej Służby Ochrony  Państwa.  Z oszczędnym państwem  nie ma to nic wspólnego, ale  takie są tendencje. 
 Warto przeczytać źródłowy tekst:
Źródło: http://promilitaria21.home.pl
fb-share-icon