Jednak można! Oby po każdej takiej sytuacji była podobna reakcja.

Areszt, poręczenie majątkowe oraz policyjne dozory za napaść na interweniujących policjantów

Mężczyzna, który został zatrzymany za czynną napaść na interweniujących policjantów oraz za naruszenie nietykalności cielesnej i grożenie ratownikowi wodnemu, został tymczasowo aresztowany. Dwaj inni zatrzymani w sprawie mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Na jednego z mężczyzn Prokuratura dodatkowo nałożyła poręczenie majątkowe. Sprawcom czynnej napaści grozi 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na kąpielisku przy ulicy Srebrnej. Ratownik wodny zwrócił uwagę jednemu z mężczyzn, który skakał do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym i niewłaściwie się zachowywał. 23-letni mężczyzna tak się tym zdenerwował, że uderzył ratownika i groził mu. Obsługa basenu powiadomiła o zdarzeniu policję. Przybyły na miejsce patrol podszedł do sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej ratownika i kierowania wobec niego gróźb karalnych. Mężczyzna leżał na ręczniku w towarzystwie swoich znajomych. Nie zamierzał jednak dać się wylegitymować mundurowym, ani odejść z nimi od swoich kompanów i agresywnie reagował na wezwania policjantów do zachowywania się zgodnego z prawem. Wywiązała się szarpanina, w trakcie której mężczyzna uderzył jednego z policjantów. Dwaj inni mężczyźni w wieku 27 i 36 lat przyłączyli się do agresora i również naruszyli nietykalność cielesną mundurowych. Wszyscy grozili policjantom w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętych czynności służbowych. Na miejsce przybyło policyjne wsparcie, a trzej agresywni mężczyźni zostali zatrzymani. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. W sprawie zabezpieczono nagranie oraz przesłuchano wielu świadków. Jak się okazało, mężczyzna, który zaatakował ratownika wodnego był już wcześniej karany za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Wczoraj, decyzją Prokuratury, trafił do aresztu na 3 miesiące. Dwaj pozostali mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, a jeden z nich dodatkowo poręczeniem majątkowym. Za czynną napaść na policjantów zabrzaninom grozi teraz 10 lat więzienia.

źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/145805,Areszt-poreczenie-majatkowe-oraz-policyjne-dozory-za-napasc-na-interweniujacych-.html

fb-share-icon