REKORDOWY błąd policji. Pod żadnym pozorem nie płać mandatu!

źródło:http://pikio.pl/rekordowy-blad-policji-pod-zadnym-pozorem-nie-plac-mandatu/        28.12.2017 r.

 

To rekordowy błąd policji. Z pewnością ucieszy każdego, kto miał na bakier z tzn. „drogówką”. Jest ogromna szansa na to, że nie trzeba będzie płacić otrzymanych mandatów.

Polska policja kupuje 400 ultranowoczesnych laserowych radarów. Z pozoru to dość nudna informacja, jednak kiedy przyjrzeliśmy się dokładniej, okazało się, że… nie są one zgodne z polskim prawem!

Wygrał radar – LTI 20/20 TruCam, który jednak nadaje się wyłącznie do tego, żeby go wyrzucić. Teoretyczny zasięg urządzenia wynosi aż 1200 metrów, ale już przy odległości 500 m od funkcjonariusza dokonującego pomiaru, wiązka lasera może mieć ponad metr szerokości! Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że szansa na ustrzelenie nie tego samochodu, są naprawdę duże.

Na szczęście, do takiej argumentacji przychylają się polskie sądy!

Rekordowy błąd policji

To rekordowy błąd policji – w przypadku, gdy ktoś zostanie takim radarem „złapany” będzie miał o wiele łatwiej zakwestionować otrzymany mandat, a w rezultacie nie zapłacić go. Niestety, nie jest to tylko dobra informacja. Może i faktycznie unikniemy płacenia mandatu łatwiej, ale z naszej podatniczej kieszeni ta zmiana zabierze aż… 14 mln zł!

 

fb-share-icon