I Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej im. Mariusza Koziarskiego

Rozegrano we Wrocławiu I Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej im. Mariusza Koziarskiego pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji. Uczestniczyło w nim ponad 300 funkcjonariuszy SPAP-ów oraz komend wojewódzkich i miejskich Policji z całego kraju, a także drużyna z Czech i reprezentacja KGP. W finale reprezentacja Komendy Głównej Policji pokonała piłkarzy z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji z Oświęcimia.

I Charytatywny Turniej im. podkom. Mariusza Koziarskiego.

W dniu 20.04.2018r. na terenie kompleksu sportowego „Oławka” we Wrocławiu został rozegrany I Charytatywny Turniej im. podkom. Mariusza Koziarskiego pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji. Turniej miał na celu uczczenie pamięci podkom. Mariusza Koziarskiego, funkcjonariusza wrocławskiego SPAP-u, zastrzelonego podczas akcji w Wiszni Małej, w nocy z 2/3 grudnia ub. r. oraz zebranie środków na rehabilitację i leczenie Mateusza- antyterrorysty rannego w trakcie w/w działań.

Organizatorem Turnieju był Zarząd Koła NSZZ Policjantów Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Gabinet Komendanta Głównego Policji w Warszawie, oraz NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego. W rozgrywkach udział wzięło 25 drużyn z komend miejskich, powiatowych oraz oddziałów SPAP z terenu całego kraju, a także zespół ZJ Hradec Kralove z Czech, dzięki któremu można powiedzieć, że całe przedsięwzięcie zyskało status imprezy międzynarodowej. Warto podkreślić, że Turniej powstał na kanwie rozgrywanego dotychczas od dwóch lat „Forensic Cup”, a ubiegłoroczne wydarzenia z Wiszni Małej dały organizatorom pretekst do nadania charytatywnej oprawy oraz zmiany nazwy tegorocznej edycji zawodów. Honorowym gościem Turnieju była żona poległego funkcjonariusza Pani Iwona Koziarska wraz z dwójką dzieci, Kaliną i Dawidem.

Pięknym akcentem ceremonii otwarcia był udział Mateusza, który po zakończonej rehabilitacji oraz rychłym powrocie do zdrowia ponownie zasili szeregi wrocławskiego SPAP-u, na co, obok kolegów z Połbina, liczą z pewnością wszyscy uczestnicy Turnieju, a jeśli już mowa o bohaterach to na takie miano z pewnością zasługuje Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która dodatkowo uświetniła oprawę Turnieju. Hymn Narodowy oraz „trąbkowa interpretacja” pieśni „Śpij Kolego” spowodowały, że w niejednym oku zakręciła się łza i bezsprzecznie pozostaną na długo w pamięci uczestników. Wszystkie mecze rozegrane zostały przede wszystkim w duchu fair play, w przeświadczeniu, że przy szczytnym celu boiskowa twardość i nieustępliwość schodzi na drugi plan, a na pierwszym miejscu pozostaje cześć i szacunek dla Mariusza, który rotę ślubowania wypełnił do końca.

Pierwsze miejsce zajęła Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej z KGP w Warszawie, która w całym turnieju nie straciła ani jednej bramki. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a trzecia lokata przypadła w udziale zespołowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Puchar „Fair Play”został przekazany, za pośrednictwem Komendanta Powiatowego drużynie z Jawora, która ze względu na obowiązki służbowe nie mogła wziąć udziału w Turnieju, a mimo to przekazała zebrane fundusze na ręce organizatorów.  Po zakończeniu rozgrywek wszystkie drużyny zostały zaproszone na poczęstunek do Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Rancho”, gdzie zebrani, już w luźniejszej atmosferze, gratulowali pomysłodawcom fantastycznego klimatu, charakteru, ducha, a w dalszej kolejności sukcesu organizacyjnego oraz deklarowali udział w kolejnych odsłonach Turnieju, który współorganizatorzy z najwyższego szczebla zdecydowali o wpisaniu do Kalendarza Imprez Komendanta Głównego Policji w Warszawie. W tym miejscu nie pozostaje nic innego jak tylko posłużyć się cytatem klasyka: „…I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem, a com widział i słyszał, w księgi umieściłem…” Na zakończenie, w imieniu Organizatorów, składam serdeczne podziękowania dla  Uczestników, Sponsorów, Darczyńców oraz ludzi dobrej woli, dzięki którym całe przedsięwzięcie mogło się odbyć i które daje wyraz wielkości serca każdego z Was, bo przecież, jak mawiał chiński filozof Lie-Cy:  „Nie dla rozgłosu postępujesz dobrze, lecz rozgłos jest twych dobrych czynów następstwem..”

asp.sztab. Marcin Pilipczuk

« z 9 »

fb-share-icon