“Na  realizacje postulatów które nie uzyskały akceptacji, nie ma pokrycia w bieżącym Budżecie Państwa, a zarezerwowanie odpowiednich środków w budżecie przyszłorocznym wymaga szeregu zmian systemowych i decyzji Rządu oraz Parlamentu”

I właśnie teraz jest odpowiedni czas na zarezerwowanie odpowiednich  środków w budżecie przyszłorocznym, albowiem założenia do budżetu na 2019 rok powinny być przedstawione do końca czerwca 2018. Czerwcowy termin na przedstawienie rozwiązań prawnych z zakresu  l-4, 15 a oraz nadgodzin jest graniem na czas! Są to sprawy których rozwiązania już dawno zostały opracowane, a cześć wcześniej przedstawiona nam do zaopiniowania. Po czerwcu są wakacje i wybory samorządowe, a podstawowe postulaty placowe powinny znaleźć rozwiązanie już w czerwcu tego roku przy opracowywaniu budżetu i zwiększeniu środków dla służb mundurowych na przyszły rok.

Przed spotkaniem hura optymizm, ale po rozczarowanie. Jest to kolejne spotkanie, które nie wnosi nic konkretnego, ale za to wyznacza kolejny termin i pewnie kolejne spotkanie na którym to ….  Gra na czas i zwłoka z podjęciem decyzji nawet w sprawach, które nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Od kilku lat jesteśmy w ten sposób wodzeni za nos przez kolejne rządy i kolejnych ministrów.  Spotkania na których wyznaczane są kolejne terminy spotkań. Wydaje się, ze w niektórych tematach potrzeba tylko odrobinę dobrej woli, chęci, zaangażowania na rzecz naszego środowiska policyjnego. Bezpieczeństwa Państwa?

Po przeczytaniu informacji policjanci są naszym spotkaniem w MSWiA rozczarowani. Komunikat poniżej.

 

 

fb-share-icon