Dziś w szpitalu rannego policjanta odwiedzili Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy insp. Pawłem Spychałą. Najważniejsze, że życie policjanta w tej chwili nie jest zagrożone.

Popołudniu do Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie, gdzie przebywa dzielnicowy zaatakowany i raniony podczas interwencji, przyjechali Szefowie Policji. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy insp. Pawłem Spychałą rozmawiali z lekarzami o stanie zdrowia funkcjonariusza. Najważniejsze informacje, które uspakajają, są takie, że stan zdrowia policjanta jest stabilny. Komendanci rozmawiali z lekarzami, dziękując im za fachową opiekę. Krótko rozmawiali też z policjantem.

Wszyscy życzymy Policjantowi szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Trzymamy kciuki za Karola! Zdrowiej!!!

Przypomnijmy: w piątek (11.05.18) około godziny 5.30 dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żninie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu na terenie gminy Gąsawa. Poinformowali o tym fakcie dyżurnego i pojechali na miejsce.

Będąc już na posesji zgłaszającego usłyszeli krzyki kobiety dochodzące z mieszkania. Ponieważ drzwi były zabarykadowane, policjanci zdecydowali się na siłowe wejście. W budynku znajdował się 36-letni mężczyzna, który jednego z interweniujących funkcjonariuszy ugodził nożem. Napastnik został zatrzymany i obezwładniony przez drugiego policjanta.

Ranny funkcjonariusz został przewieziony do Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Czytaj : Policjant ze Żnina podczas interwencji w Biskupinie został ugodzony nożem, przebywa w szpitalu

 

źródło: http://policja.pl/pol/aktualnosci/158556,Rannego-policjanta-odwiedzili-Komendanci-Policji.html

fb-share-icon