Brudziński: Kto celuje do policjanta, musi liczyć się z pozbawieniem życia

Szef MSWiA Joachim Brudziński /Tomasz Kawka /East News
Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-brudzinski-kto-celuje-do-policjanta-musi-liczyc-sie-z-pozbaw,nId,2585471#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

“Ktoś, kto decyduje się na dokonanie przestępstwa, ktoś kto decyduje się wymierzyć w kierunku funkcjonariusza broń, musi liczyć się z tym, że zostanie pozbawiony życia” – powiedział w czwartek w Gdańsku minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Brudziński nawiązał do sytuacji, która miała miejsce w czwartek w Opolu, gdzie został zastrzelony przez policję mężczyzna. “Zawsze utrata życia przez każdego jest dramatem, nawet jeżeli traci życie czy to przestępca, czy osoba, która dopuszcza się przestępstwa. Zawsze jest to dramat” – podkreślił Brudziński dodając, że kieruje wyrazy współczucia do bliskich zabitego.

“Ale jest to ten moment, w którym – uważam jako minister spraw wewnętrznych i administracji – powinien pójść następujący przekaz do wszystkich potencjalnych przestępców, który będą chcieli wymierzyć w funkcjonariusza policji broń, czy to – jak w tym wypadku – wszystko na to wskazuje, atrapę broni, (…) że muszą liczyć się z takimi konsekwencjami” – mówił Brudziński. Dodał, że wszystko wskazuje na to, że zastrzelony w Opolu mężczyzna posługiwał się atrapą, która “stanowiła realne zagrożenie dla życia funkcjonariusza”.

fb-share-icon