Wszyscy? Ciekawe ilu to ich jest. Pewnie 5 policjantów, którzy ciągną cała dochodzeniówkę kosztem własnego życia i zdrowia. Nikt nie zastanawia się nad wykryciem, tylko nad zakończeniem jak najszybszym kolejnej sprawy. Ciekawe też ile zaległego urlopu mają ci policjanci i wypracowanych nadgodzin, których nie ma jak odebrać. We wrocławskich komisariatach zaległe urlopy z 2014 … roku i 300 nadgodzin, to nie są odosobnione przypadki! A końca nie widać.

źródło: https://szczecin.onet.pl/zachodniopomorskie-policjanci-masowo-ida-na-l4/l7cc791

Wszyscy policjanci z dochodzeniówki w Kamieniu Pomorskim, wszyscy dzielnicowi z komisariatu Szczecin-Dąbie i ok. 70 proc. z komisariatu Szczecin-Niebuszewo przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. – Policjanci są przemęczeni. Została przekroczona ludzka wytrzymałość. Jeśli nie będzie się dało naprawić tej sytuacji, takich przypadków będzie coraz więcej – powiedział Onetowi przedstawiciel NSZZP.

– To nie jest część ogólnopolskiej akcji protestacyjnej – podkreśla w rozmowie z Onetem Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Wskazuje jednocześnie, że to efekt braków kadrowych, o których związek mówi już od dawna. Problemy dodatkowo nasilają się w okresie wakacyjnym, gdy funkcjonariusze biorą urlopy, a ich obowiązki są delegowane na pozostałych policjantów.

– Według informacji, jakie otrzymaliśmy, na komisariacie w Dąbiu zwolnienia lekarskie przyniosło 100 proc. dzielnicowych, nie licząc tych, którzy są obecnie na urlopie – podaje przedstawiciel NSZZP.

Czytaj cały tekst: