Odłożą prywatne telefony, a bez nich “policja nie istnieje”. Znamy szczegóły strajku włoskiego

Policjanci rozszerzają swój ogólnopolski protest. Od miesiąca unikają wystawiania mandatów kierowcom, a teraz dostali szczegółową instrukcję strajku włoskiego. Mają nie używać prywatnych telefonów i sprzętu w pracy, a także tak skrupulatnie wykonywać swoje czynności, by trwały w nieskończoność. Instrukcja powstała w Komitecie Protestacyjnym Zarządu Głównego NSZZ Policjantów i właśnie dociera do komend, komisariatów i posterunków na terenie całej Polski. 
- Nasze formy protestu mają dotykać kierownictwo ministerstwa spraw wewnętrznych, a nie zwykłych ludzi, którzy oczekują od nas pomocy – tłumaczy tvn24.pl jeden ze związkowców. Zero prywatnego sprzętu.

Akcja protestacyjna policjantów rozwija się od 10 lipca (“Fakty” TVN z 14.08.2018) Policjanci rozszerzają swój ogólnopolski protest. Od miesiąca unikają wystawiania mandatów kierowcom, a teraz dostali szczegółową instrukcję strajku włoskiego. Mają nie używać prywatnych telefonów i sprzętu w pracy, a także tak skrupulatnie wykonywać swoje czynności, by trwały w nieskończoność. Instrukcja powstała w Komitecie Protestacyjnym Zarządu Głównego NSZZ Policjantów i właśnie dociera do komend, komisariatów i posterunków na terenie całej Polski. 
- Nasze formy protestu mają dotykać kierownictwo ministerstwa spraw wewnętrznych, a nie zwykłych ludzi, którzy oczekują od nas pomocy – tłumaczy tvn24.pl jeden ze związkowców. Zero prywatnego sprzętu Cały dokument zawiera jedenaście punktów. Pierwszy dotyczy prywatnych telefonów, których funkcjonariusze zmuszeni są używać w pracy. “Korespondencja między dyżurnymi a patrolami i policjantami pozostającymi w ich dyspozycji powinna się odbywać wyłącznie przy użyciu służbowych środków łączności” – zalecają związkowcy.
Cały materiał tutaj: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/policjanci-beda-strajkowac-po-wlosku-znamy-szczegoly-protestu,864970.html

(http://www.tvn24.pl)