Podwyżki w MSW. Prawie 13 mln euro dla estońskich funkcjonariuszy

Fot. Pixabay, licencja Creative Commons CC0

Nie tylko w Polsce trwa debata dotycząca podniesienia wysokości uposażeń funkcjonariuszy Policji oraz innych służb mundurowych. Niedawno pisaliśmy na InfoSecurity24.pl o problemach kadrowych wśród estońskich stróżów prawa, a obecnie, to właśnie w tym państwie trwa dyskusja o zwiększeniu budżetu tamtejszego MSW. Dodatkowe pieniądze mają być wykorzystane właśnie na wzrost pensji policjantów oraz strażników granicznych. Dokładniej chodzi nawet o dodatkową kwotę prawie 13 milionów euro.

stoński minister spraw wewnętrznych chce uzyskać dodatkowe 12,9 mln euro z budżetu na zwiększenie uposażeń dla przedstawicieli służb mundurowych w kolejnym roku. Od 2019 r., cytowany przez “The Baltic Times”, minister Andres Anvelt dąży do zwiększenia pensji średnio o 10 proc., właśnie w strukturach estońskiej Policji i Straży Granicznej.

Czytaj też:  Problemy kadrowe estońskiej policji

W założeniach ministerstwa chodzi przede wszystkim o podniesienie wysokości uposażeń funkcjonariuszy na co dzień pracujących w terenie, wykonujących działania patrolowe oraz strzegących bezpieczeństwa granic państwa. W tym przypadku minimalna, podstawowa pensja to obecnie w Estonii 1075 euro, zaś zgodnie z obecnymi planami MSW założenie jest takie, aby wynosiła od 2019 r. 1280 euro.

Czytaj dalej… https://www.infosecurity24.pl/podwyzki-w-msw-prawie-13-mln-euro-dla-estonskich-funkcjonariuszy