Zieliński : Nasza oferta dla służb jest wystarczająca
– Uważam, że nasza ferta dla służb podległych MSWiA jest wystarczająca, aby zawiesić protest. Czekamy na odpowiedź innych związków zawodowych – powiedział w środę wiceszef resortu spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.
Zieliński odniósł się tym samym do wtorkowego stanowiska Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, który ocenił propozycję porozumienia przedstawioną przez MSWiA. Związkowcy poinformowali, że „nad pełnym porozumieniem i nad zawieszeniem protestu trzeba będzie jeszcze popracować”.  Jarosław Zieliński, który w środę rano był gościem telewizji Republika, powiedział, że w żadnej innej części sfery budżetowej takich podwyżek jak dla służb podległych MSWiA nie ma. „Ja rozumiem, że te podwyżki nie spełniają oczekiwań (…) policjanci i inni funkcjonariusze będą mieli wzrost wynagrodzeń w kolejnych latach. (…) zobaczymy, jaka będzie kondycja budżetu, mam nadzieję, że dobra. (…) niestety, związek policjantów twierdzi, że to nie jest wystarczająca oferta, by zawiesić protest. Ja mam inne zdanie. Uważam, że to jest zupełnie wystarczająca oferta, by protest zawiesić i dalej poszukiwać kolejnych rozwiązań” – ocenił minister.

Czytaj więcej na https://praca.interia.pl/zarobki/news-zielinski-nasza-oferta-dla-sluzb-jest-wystarczajaca,nId,2636350#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox