W niedzielę 19 czerwca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły na rodzinny piknik wielu funkcjonariuszy i pracowników Policji ze swoimi pociechami. Organizatorzy pikniku Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów OPP we Wrocławiu oraz ZT NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zadbali, by w ten wyjątkowy czas dzieci się nie nudziły.

Najmłodsi uczestnicy do swojej dyspozycji mieli szereg atrakcji, takich jak dmuchany zamek, zjeżdżalnie, suchy basen z kulkami, czy dmuchany kameleon-połykacz. Na tych bardziej odważnych czekało euro-bungee, które pozwalało maluchom wykonywać niezwykłe akrobacje. Dla dzieci, które chciały sprawdzić swoich sił czekał także byk rodeo, który okazał się nie lada wyzwaniem. Uczestnicy mieli do swojej dyspozycji również specjalną fotobudkę, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Milusińscy korzystali również z możliwości malowania twarzy, robienia kolorowych warkoczyków czy tatuaży.

Z bliska można było zobaczyć sprzęt i pojazdy, które na co dzień są wykorzystywane w pracy policjantów.  Można było wsiąść za kierownicę radiowozu, motoru, czy nawet policyjnej armatki wodnej i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Podczas pikniku swoje uzbrojenie, wyposażenie oraz pojazdy zaprezentowali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji, Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu, a także Wydziału Prewencji KMP Wrocław i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Wśród imponującego sprzętu policyjnego nie mogło zabraknąć zademonstrowania pracy robota pirotechnicznego oraz transportera opancerzonego do zadań specjalnych TUR wrocławskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Na stoisku SPKP miłośnicy militariów mogli z bliska obejrzeć uzbrojenie, wyposażenie i posłuchać co na ich temat mają do powiedzenia instruktorzy. Długa kolejka dzieci ustawiała się do namiotu technika kryminalistyki, który pokazywał swój sprzęt i pobierał ślady linii papilarnych, nanosząc je na okolicznościową kartę.

Ponadto Funkcjonariusze WRD KMP we Wrocławiu zapoznawali najmłodszych w ciekawy sposób z przepisami ruchu drogowego, wręczając im drobne upominki. Również policjanci Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu, łącząc zabawę z nauką w interesującym stylu przekazywali najmłodszym ważne informacje. W zaciszu rosnących platanów profesjonalny zespół przygotował miejsce, gdzie można było spróbować swoich umiejętności w strzelaniu do celu z markerów paintball.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się także multimedialna strzelnica zaprzyjaźnionego Policyjnego Klubu Snajper z prezesem Leszkiem Ozgą na czele, oblegana cały czas przez amatorów strzelectwa, chcących sprawdzić swoje celne oko i umiejętności. Zaprezentowana została też kolekcja starych policyjnych amerykańskich radiowozów, które w efektowny sposób, na sygnałach wjechały na teren pikniku.

Na zakończenie pokazu wyjechał policyjny Tajfun – armatka wodna, wywołując ogromny entuzjazm wśród dzieci, które natychmiast skorzystały z możliwości ochłody w tak upalny dzień.

Nasi milusińscy wraz z rodzicami i opiekunami mogli raczyć się do woli przekąskami serwowanymi z grilla i napojami, a na łasuchów czekała masa słodkości w postaci pączków, waty cukrowej, ciast i lodów.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie życzliwość Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Pana Generała Dariusza Wesołowskiego i Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. Dolnośląskiego. Nieocenione okazało się również wsparcie gospodarza terenu Dowódcy Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu mł. insp. Remigiusza Sawickiego, który wraz z funkcjonariuszami służył pomocą przy organizacji festynu. Szczególne podziękowania dla fundacji „Wroc ma Moc” za wsparcie w organizacji pikniku, a także dla wszystkich, którzy swoją pomocą uświetnili nasz rodzinny piknik.

fb-share-icon