Komenda tłumaczy się z kontroli szafek policjantów. Lustracja zamkniętych szafek ?

//Komenda tłumaczy się z kontroli szafek policjantów. Lustracja zamkniętych szafek ?

Komenda tłumaczy się z kontroli szafek policjantów. “To nie przeszukania, tylko lustracja”

Mariusz Lodziński 

Od miesiąca policja wyjaśnia okoliczności kontroli przeprowadzonej w całym opolskim garnizonie. Policjanci skarżyli się, że pod ich nieobecność przeszukano służbowe szafki. Komenda wojewódzka odpiera, że nie były to przeszukania szafek, lecz tylko ich lustracja. Nie ma więc problemu.

Dotarliśmy do pisma w sprawie przeprowadzenia kontroli rozesłanego do opolskich komend pod koniec czerwca. Czytamy w nim, że komendant wojewódzki zleca powołanie zespołów, które: „sprawdzą stan wyposażenia podległych funkcjonariuszy pod kątem posiadania, używania i wykorzystania w czasie służby jakichkolwiek prywatnych środków przymusu bezpośredniego”.

Jak w szkole

Kontrole przeprowadzono, jeden z opolskich policjantów opowiedział nam, jak wyglądały. Sprawę opisaliśmy w czerwcu. – Przyszedłem na służbę i dowiedziałem się, że przeszukano nasze służbowe szafki – mówił, prosząc o anonimowość.

– Działo się to pod naszą nieobecność, nie ma z tej kontroli żadnego protokołu. Potraktowano nas jak dzieci w szkole, choć nawet w szkole takie rzeczy nie powinny się zdarzać – dodawał kolejny policjant.

Jak podkreślają mundurowi, nie znaleziono żadnego nielegalnego wyposażenia.

– Działanie takie uważam za niedopuszczalne – komentował Benedykt Nowak, szef związku zawodowego policjantów na Opolszczyźnie. – Oczywiście można uznać, że przełożony ma prawo do kontroli służbowych szafek, a także służbowego wyposażenia policjantów, ale moim zdaniem powinien to robić w obecności zainteresowanego policjanta. Funkcjonariusze mają w końcu prawo do przechowywania w służbowych szafkach także swoich prywatnych rzeczy – dodawał. Czytaj dalej …

Źródło : http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,22204080,komenda-tlumaczy-sie-z-kontroli-szafek-policjantow-to-nie.html

fb-share-icon
error

Nasz FB.