Trzeba znać naszą historię, formacji w której służymy. Ta tragiczna przeszłość, Policji Państwowej szanowanej i dobrze zorganizowanej, determinuję w dalszym ciągu naszą przyszłość. Korzenie rodzinne wielu obecnie służących policjantów sięgają tamtych czasów.  Za mało się o tym mówi.

Aby młodzi adepci służby policyjnej pamiętali o naszych tragicznie zmarłych kolegach, w dniu dzisiejszym, pomimo padającego deszczu, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu wraz z kolegami z Prezydium Zarządu Wojewódzkiego  NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego posprzątali kwatery na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu, na których spoczywają nasi koledzy policjanci.

Była to doskonała lekcja historii dla policjantów, którzy właśnie  rozpoczęli tę trudną służbę. Po zakończonej pracy znalazło się miejsce do dyskusji nad przeszłością i przyszłością policji oraz regeneracji sił przy wspólnym grillu.

Ze strony Prezydium szczególne podziękowania należą się koledze Pawłowi Kowalskiemu Wiceprzewodniczącemu ZW i jednocześnie Przewodniczącemu Zarządu Terenowego OPP KWP we Wrocławiu, który zorganizował całość tego godnego naśladowania przedsięwzięcia. I zapowiedział już, że będzie to cykliczne działanie.

 

fb-share-icon