I Związkowe Mistrzostwa Policjantów województwa dolnoŚLąskiego w Wędkarstwie Spławikowym

Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

W Zgorzelcu odbyły się I Związkowe Mistrzostwa Policjantów województwa dolnośląskiego w Wędkarstwie Spławikowym. Organizatorem imprezy był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu oraz koło PZW Zgorzelec . Oprócz funkcjonariuszy z Dolnego Śląska w zawodach gościnnie udział wzięli policjanci z Niemiec oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Placówki Straży Granicznej, Zakładu Karnego, a także pracownicy Urzędu Gminy Zgorzelec.

I Związkowe Mistrzostwa Policjantów województwa dolnośląskiego w Wędkarstwie Spławikowym odbyły się 22 września br. na terenie łowiska wędkarskiego w Jędrzychowicach. Organizatorem był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu oraz Koło PZW Zgorzelec.

Była to pierwsza edycja tych zawodów pod kierownictwem Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu podinsp. Jana Doroszczaka.

I Związkowe Mistrzostwa Policjantów woj. dolnośląskiego w Wędkarstwie Spławikowym patronatem honorowym objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński.

Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez  Burmistrza Miasta Zgorzelec, Wójta Gminy Zgorzelec,  Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu,  Zarząd Wojewódzki NSZZP, Zarząd Terenowy NSZZP KPP w Zgorzelcu, a także przez Koło PZW Zgorzelec.

Do mistrzostw przystąpili policjanci z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Świdnicy, Złotoryi oraz Goerlitz oraz gościnnie – drużyny: Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca, Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca, Zakładu Karnego w Zarębie oraz Urzędu Gminy Zgorzelec.

Rywalizowano zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Po przeważeniu, zmierzeniu i przeliczeniu wszystkich złowionych ryb kolejność w poszczególnych kategoriach okazała się następująca:

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce – reprezentacja Zakładu Karnego w Zarębie
II miejsce – reprezentacja Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu
III miejsce – reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Legnicy

W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce –  Damian Pyszka z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu
II miejsce – Marcin Nowak z Zakładu Karnego w Zarębie
III miejsce – Piotr Kusiak z Zakładu Karnego w Zarębie

W kategorii “za największą ilość”:
I miejsce – Marcin Nowak z Zakładu Karnego w Zarębie
II miejsce – Krzysztof Durasiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu
III miejsce – Adam Szylar z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy

W kategorii “najdłuższa ryba” zwyciężył Damian Pyszka, reprezentujący Placówkę Straży Granicznej w Zgorzelcu.
W kategorii “najmniejsza ryba” zwyciężył Marcin Nowak, reprezentujący Zakład Karny w Zarębie.

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy!!!
Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu
sierż.szt. Mariola Kowalska

Galeria – Kliknij Baner

fb-share-icon