Zapraszam do wspólnego łowienia policyjnej dziczyzny (…).  to jedynie fragment bulwersującego środowisko policyjne tekstu, który pojawił się na portalu internetowym na koncie użytkownika “Jakub Pyra”. Tekst nawołuje do wspólnego ustalania adresów i nękania policjantów, którzy brali udział w interwencji Igora Stachowiaka. Dotyczy także obrońców policjantów.  Zdaniem Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP Wrocław może to być przestępstwo polegająca na publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa.  Uważamy  również, że takie zachowania należy bezwzględnie piętnować, a ich sprawców karać. Od wymierzania sprawiedliwości jest niezależny sąd, który zapewne wyda w sprawie interwencji Stachowiaka sprawiedliwe rozstrzygnięcie.

Liczymy również, że prokuratura ustali sprawcę wpisu, a sąd zajmie rozliczeniem autorem tego tekstu, dlatego też złożone zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Zwrócimy się również stosowną uchwała do wsparcia naszych działań przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, a w szczególności wsparcie kancelarii prawnej.

Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów zdecydował, że będzie reagował na każdą informację, która naruszać będzie dobro Policjantów w szczególności związaną z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych.

Poniżej zrzuty ekranowe z portalu internetowego użytkownika ” Jakub Pyra”.

 

 

fb-share-icon