– My to nazywamy mobbing listą – mówi policjant z Warszawy, który chce zachować anonimowość. O co chodzi?

//– My to nazywamy mobbing listą – mówi policjant z Warszawy, który chce zachować anonimowość. O co chodzi?
Szef policji chce ukrócić proceder, o którym po cichu mówi każdy. W środowisku kpiny: “gadka szmatka”, “tu wciąż komuna”
Każdy to wie, ale nikt o tym głośno nie mówi. W policji nie chodzi tylko o bezpieczeństwo Polaków, bo przecież “hajs musi się zgadzać”. Stąd wzmożone kontrole i naciski na wystawianie dużej ilości mandatów. I nagle Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zaapelował do podwładnych o ukrócenie tego procederu. W środowisku reakcja była jedna: śmiech. A w rozmowie z naTemat jeden z warszawskich policjantów mówi wprost o atmosferze rodem z korporacji i nastawieniu na wyniki.
Podczas narady rocznej garnizonu śląskiego policji generał Szymczyk poruszył raczej nieoczekiwany temat. Poszło o mandaty, które drogówka każdego roku wystawia polskim kierowcom. Statystyki są nieubłagane: każdego roku rośnie liczba mandatów wystawianych przez polską drogówkę.
Według danych, do których dotarł “Dziennik”, w 2017 roku policjanci z drogówki wystawili niemal 3,6 mln mandatów. To o niemal 150 tysięcy więcej niż w 2016 roku. Łatwo policzyć, że w minionym roku drogówka wlepiała średnio blisko 10 tysięcy mandatów dziennie. Do tego dochodzą inne wydziały.
Cały materiał :
źródło: http://natemat.pl/227771,ile-policja-wystawia-mandatow-jaroslaw-szymczyk-chce-mniej-mandatow
fb-share-icon
error

Nasz FB.