Od 2 do 4 marca 2018 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się główna impreza biegowa w ramach międzynarodowej rekreacyjnej imprezy – 42 BIEG PIASTÓW. W piątek zorganizowano 19 Policyjny Bieg Piastów, z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej. W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec. Jeleniogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych zdarzeń drogowych ani kryminalnych.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej. Policjanci startowali w biegu na 7 km, który odbył się w piątek, tj. 2 marca br. oraz w biegu głównym na 50 km, który odbył się w sobotę. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów.

Na dystansie 7 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 19 Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Dariusz Pasterczyk z województwa podkarpackiego.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 7 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Katarzyna Kozubek z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a  trzecie Jolanta Siarkiewicz z Jeleniej Góry. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 7 km w Policyjnym Biegu ufundował Komendant Główny Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępców Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego i mł. insp. Michała Klejnowskiego. Puchar za drugie miejsce zwycięzcom w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępców Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego i mł. insp. Michała Klejnowskiego. Puchar za III miejsce ufundował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze wręczył – asp. szt. Piotr Malon Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów  woj. Dolnośląskiego wraz z mł. insp. Bogumiłem Kotowskim Z-cą Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W sobotę, tj. 3 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 50 km. Najlepszym biegaczem na tym dystansie, reprezentującym Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji okazał się Mariusz Krygier, reprezentujący IPA Region warmińsko-mazurski. Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który wręczyli podinsp. Dariusz Szkubiel Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze wraz z podinsp. Edytą Bagrowską. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze otrzymał Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, a wręczył go podinsp. Dariusz Szkubiel. Trzecie miejsce w tym biegu zajął Dariusz Pasterczyk, który otrzymał Puchar IPA – Region Jelenia Góra, który imieniu przewodniczącego wręczyli podinsp. Dariusz Szkubiel wraz z podinsp Edyta Bagrowską.

Następny Bieg Piastów już za rok, niektórzy z policjantów już rozpoczęli treningi. Jeleniogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

fb-share-icon