Jak można przeczytać poniżej minister Błaszczak nie rozmawia ze związkowcami. Dla nas nie jest to żadne zaskoczenie, bo wcześniej to był nasz minister – MSWiA.  Panowie związkowcy z MON chyba niewiele zdziałacie? Ale trzeba próbować. 

Związkowcy MON zawieszają prace. Chcą podwyżek

Już 9 stycznia tego roku wszystkie związki zawodowe pracowników resortu obrony narodowej skierowały do nowo mianowanego ministra list w sprawie poprawy wynagrodzeń wszystkich pracowników.

– Do dziś nie otrzymaliśmy od pana ministra Mariusza Błaszczaka odpowiedzi i nie znamy np. terminu spotkania i podjęcia rozmów w tej sprawie – powiedział nam Krzysztof Paluch, prezes Związku Zawodowego Militaria, wchodzącego w skład OPZZ. – To nie jest dobra praktyka, bowiem poprzedni minister nie spotkał się z nami bezpośrednie ani razu w ciągu dwu lat urzędowania.

Formalnie, właśnie w 2016 r. minister obrony narodowej ustalił poprzez swoje służby z niektórymi związkami zawodowymi zrzeszonymi w resorcie, że w 2018 roku nastąpi „znaczący wzrost wynagrodzeń”.

– Mowa była o ok. 250 zł brutto – dodaje Paluch. – Tymczasem choć w budżecie MON na bieżący rok pojawiły się dodatkowe środki, w wysokości 185 mln zł, to podwyżek wciąż nie ma.

Cała treść: http://www.pulshr.pl/zwiazki-zawodowe/zwiazkowcy-mon-zawieszaja-prace-chca-podwyzek,52264.html

fb-share-icon