Śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia bandziora przez policjanta jest też dolegliwością wobec człowieka

2018-07-23 15:58 (PAP) Olsztyn/ Śledztwo ws. śmiertelnego postrzelenia przez policjanta

Olsztyńska prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego postrzelenia mężczyzny w trakcie sobotniej interwencji policji na Zatorzu. Śledztwo jest prowadzone ws. podejrzenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez jednego z funkcjonariuszy.

Jak poinformowała PAP Agnieszka Ignaczewska z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, trwają przesłuchania świadków i inne czynności zmierzające do zgromadzenia pełnego materiału dowodowego w tej sprawie. Śledczy dokonali oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczyli dowody i powołali biegłego dla ustalenia przyczyny śmierci pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło w sobotę na podwórzu jednego z budynków w olsztyńskiej dzielnicy Zatorze. Podczas interwencji jeden z funkcjonariuszy policji, których wezwano do agresywnie zachowującego się mężczyzny, użył broni palnej. Postrzelony mężczyzna zmarł w szpitalu.

 


 

Kto czyta mojego bloga ten wie, że jestem krytyczny wobec siłowych działań policjantów, szczególnie tych, które dotyczą używania broni palnej. W tym jednak przypadku, o ile doniesienia medialne są prawdziwe, to śledztwo nie powinno się toczyć. Powinny być jakieś czynności sprawdzające i tyle. Nikt nie powinien nękać policjanta faktem prowadzenia postępowania karnego w tej sprawie.

Jak ktoś chce aby policjanci nie strzelali do niebezpiecznych bandziorów, niech im broń zabierze i da jakieś inne urządzenia. Będzie to oczywiście skrajna głupota, ale przecież głupoty w łbach polityków nigdy zabraknąć nie może. Do póki jednak jest w rękach ludzi coś takiego jak broń palna, trzeba jej używać do obrony. Policjant też miał prawo strzelać do łobuza.

To moja wstępna ocena, na podstawie tego co powyżej czytam.

A tak na marginesie, ciekawe dlaczego tzw. dziennikarze nie użyli określenia “strzelanina”. Oni na ogół jak ktoś strzela piszą strzelanina. Tu też ktoś strzelał, a strzelaniny nie odnotowano. Śmieszne są te lewicowo – dziennikarskie metody obrzydzania ludziom posiadania broni.

 

Cały tekst do przeczytania tutaj: http://trybun.org.pl/2018/07/23/sledztwo-w-sprawie-smiertelnego-postrzelenia-bandziora-przez-policjanta-jest-tez-dolegliwoscia-wobec-czlowieka/