Policjanci uciekają ze służby – Gazeta Prawna

//Policjanci uciekają ze służby – Gazeta Prawna
Nasze ministerstwo nadal nie widzi problemu. We wszystkich służbach mundurowych brakuje ludzi  i to ma być usprawiedliwieniem tego że w policji braki kadrowe. I ważne rządzący przypominają, po raz kolejny, że od 2015 roku będziemy zarabiać o 800 zł więcej!. Ale nikt już nie dodaje, że od kilku lat nasze pensje realnie o taką kwotę spadły. Siła nabywcza naszych wypłat znacząco się obniżyła. W ciągu ostatnich lat zupełnie zmieniły się realia w których żyjemy. Wszystko idzie do przodu, rozwija. Tylko jakoś u nas wszystko stoi, a może nawet idziemy krok do tyłu.  Kadrowcy robią co mogą, ale efektów nie ma i być nie może. Firma nie gwarantuje, ani normalnej pracy i normalnych warunków, ani płacy pozwalającej normalnie żyć. Młodzi przychodząc do służby nie wiążą się z nią na stałe, mają realne podejście.  Ludzie, którzy chcą tu jeszcze służyć muszą dorabiać do pensji w innych miejscach. Jeżdżą w magazynach wózkami widłowymi, prowadzą autobusy i tramwaje…. Ale to nie o to chyba chodzi…. Program modernizacji policji i te 6 mld. Kto je widział i gdzie te zakupy. Chyba tylko te kamerki na mundury i kilka śmigłowców. A gdzie normalne zakupy na funkcjonowanie policji?, takie niemodernizacyjne.  Wszystkiego innego nie ma i brakuje. A najgorsze, że nie ma innej, lepszej perspektywy. Dlatego wszyscy spotkamy się w Warszawie.

Policjanci uciekają ze służby

autor: Bożena Wiktorowska11.09.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.09.2018, 08:59
W Polsce brakuje 6,3 tys. funkcjonariuszy. W dodatku więcej z nich odchodzi ze służby, niż do niej wstępuje. Z najnowszych danych Komendy Głównej Policji, do których dotarliśmy, wynika, że od stycznia do lipca przyjęto 1804 osoby, a zwolniło się 2822 policjantów. Najgorzej jest w Katowicach, gdzie odeszło 351 mundurowych (przyjęto 175).

We Wrocławiu zwolniły się 284 osoby, a na ich miejsce przyjęto 121. Najwięcej wakatów jest w Komendzie Stołecznej Policji (9,76 proc.), w KWP w Szczecinie (9,57 proc.) i w KWP w Łodzi (8,69 proc.). 2 października w Warszawie odbędzie się manifestacja służb mundurowych. Protestujący domagają się podwyżek.

(…)

Dziura kadrowa

Z danych Komendy Głównej Policji (stan na 1 lipca br.) wynika, że brakuje już 6276 policjantów. Więcej funkcjonariuszy odchodzi ze służby, niż do niej przystępuje. Od początku roku do końca lipca przyjęto 1804 osoby, a odeszły 2822. Najwięcej z KWP w Katowicach – 351, podczas gdy przyjęto 175. Nie lepiej było we Wrocławiu, gdzie zwolniły się 284 osoby, a na ich miejsce przyjęto 121. Natomiast w Warszawie odeszło 243 funkcjonariuszy, a w szeregi formacji wstąpiło zaledwie 164. Okazuje się, że policjanci często rezygnują ze służby już na etapie podstawowego szkolenia zawodowego. W pierwszym półroczu KGP odnotowała 135 takich przypadków.

– Z taką dziurą kadrową w policji nigdy nie mieliśmy do czynienia – podkreśla Rafał Jankowski, przewodniczący ZG NSZZ Policjantów. – Zawsze było tak, że liczba funkcjonariuszy decydujących się na odejście była zbliżona do tych dopiero wstępujących – dodaje.

Czytaj cały tekst  źródło : http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1252982,policjancji-rezygnuja-z-pracy.html

error

Nasz FB.