Służba Ochrony Państw drenuje szeregi Policji. Zresztą nie tylko SOP, wielu policjantów, w ostatnich miesiącach, przechodzi do innych służb mundurowych. Wojsko, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna bardzo chętnie przejmują policjantów i to nie tylko tych młodych. Dlaczego tak jest?  Bo tam lepiej płacą, a i służba spokojniejsza, braków sprzętowych takich jak u nas nie ma. Czyli 85 przeszło do SOP i pewnie kilka razy tyle do innych mundurów. A u nas wakaty rosną, pensje spadają, a samochody się psują.
D.Mikolajczyk.jpg
D.Mikolajczyk.jpg

Wielka przeprowadzka do SOP. Na liście przyjętych dominują policjanci

11 września 2018, 15:55   https://www.infosecurity24.pl/wielka-przeprowadzka-do-sop-na-liscie-przyjetych-dominuja-policjanci

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o wakatach w służbach mundurowych. O wolnych etatach przypominają też protestujący związkowcy. Szacuje się, że w Policji może brakować nawet ponad 6 tys. funkcjonariuszy. Jak się okazuje, część z nich korzysta z możliwości zmiany formacji w której pełnią służbę. Z danych, do jakich dotarło InfoSecurity24.pl, wynika że spośród 121 przyjętych w 2018 roku do SOP funkcjonariuszy większość stanowią ci przeniesieni z Policji.

Przypomnijmy, że w 2018 roku z BOR/SOP odeszło 196 funkcjonariuszy, a do służby zostało przyjętych jedynie 121 mundurowych. Z informacji jakie przekazała redakcji InfoSecurity24.pl Sekcja Komunikacji Medialnej i Społecznej Służby Ochrony Państwa wynika, że w 2018 roku (stan na 5 września) wśród 121 przyjętych osób jest 85 funkcjonariuszy przeniesionych do służby z innych formacji.

Uprzejmie informujemy, że w gronie 121 przyjętych, 85 funkcjonariuszy zostało przeniesionych z innych służb, w tym głównie z Policji.

Sekcja Komunikacji Medialnej i Społecznej Służby Ochrony Państwa