Ataki na policjantów to już codzienność!!!! Praktycznie każde upomnienie, zwrócenie uwagi przez policjanta wyzwala agresję. Dlaczego w Polsce tak się dzieje? Czy Komenda Główna Policji wprowadziła już choćby jeden z wniosków Zespołu do opracowania projektu koncepcji w sprawie zwiększenia ochrony prawnej funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”, który został powołany 20 września przez komendanta głównego policji!!!!
Zwrócił im uwagę jak pili alkohol. Odpowiedzieli agresją i atakiem na funkcjonariusza

Funkcjonariusz po służbie z Recza (woj. zachodniopomorskie) zareagował na krzyki i przekleństwa w centrum miasta. Podszedł do dwóch osób i zwrócił im uwagę, by zachowywały się zgodnie z prawem. Wtedy mężczyźni zaczęli grozić policjantowi śmiercią.

W środę rano w centrum Recza policjant po służbie usłyszał krzyki i przekleństwa dobiegające z pobliskiego przystanku. Podszedł do dwóch osób pijących alkohol i poprosił je o zachowywanie się zgodnie z prawem. Wówczas mężczyźni zaczęli grozić funkcjonariuszowi śmiercią – podaje portal policja.gov.pl.

Agresorzy dobrze wiedzieli, z kim mają do czynienia, bo w przeszłości mieli już konflikt z prawem, a czynności procesowe prowadził właśnie ten mundurowy. W trakcie zdarzenia jeden z nich złapał policjanta za szyję, a drugi próbował mu rozbić butelkę na głowie, ale dzięki unikowi funkcjonariusza chybił. Mężczyźni próbowali też zabrać mundurowemu telefon.

Policjant zdołał uwolnić się z szarpaniny i poprosił o wsparcie na najbliższym posterunku. Przy pomocy kolegów udało się zatrzymać mężczyzn. Sprawcy usłyszeli łącznie 17 zarzutów, w tym usiłowania rozboju, gróźb karalnych, naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im 12 lat więzienia.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/zwrocil-im-uwage-jak-pili-alkohol-odpowiedzieli-agresja-i-atakiem-na-funkcjonariusza-6294550013716097a?amp=1