NSZZP.PL: Służymy temu samemu państwu. Z takim samym zaangażowaniem i poświęceniem. Służymy, ponosimy rany broniąc innych, czasami wypełniamy rota ślubowania do końca.
Dlaczego jesteśmy gorsi?
“Od stycznia przyszłego roku, choć jeszcze bez oficjalnego podpisu prezydenta, żołnierze mogą liczyć na większe pieniądze. Obecnie średnie uposażenie żołnierza zawodowego to 4875 zł brutto. Od stycznia 2019 r. ma ono wzrosnąć do 5530 zł brutto.”

Z galerii handlowej do wojska. MON szuka żołnierzy. Sprawdziliśmy, ile płaci

Fot. MON / materiały prasowe

Ruszyła kampania Ministerstwa Obrony Narodowej zachęcająca do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Zawodowi żołnierze wyszli na ulice, by szukać potencjalnych kandydatów. Oto, czym kuszą.

Kina, galerie handlowe, rynki, centra miast, ośrodki sportu, parki rozrywki i ulice. Ministerstwo Obrony Narodowej wyszło z koszar, by odnaleźć kandydatów na żołnierzy. Jak informuje MON, kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Gdzie można spotkać żołnierzy w danym województwie i mieście, sprawdź TU.

Czytaj także: Rekordowe podwyżki dla wojska. 656 zł dla żołnierza

 

Czytaj dalej…