Wrocław bez patroli policji? „Masowe zwolnienia L4 funkcjonariuszy”

źródło: https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-bez-patroli-policji-masowe-zwolnienia-l4-funkcjonariuszy/ar/13641276    Marcin Rybak

„W dolnośląskiej policji zaczyna brakować ludzi do służby, bo funkcjonariusze masowo odchodzą na zwolnienia lekarskie. We Wrocławiu na terenie niektórych komisariatów nie było w nocy patroli, w poniedziałek kilkuset funkcjonariuszy pójdzie na zwolnienia, w Oleśnicy nie ma kto pracować, w Świdnicy od jutra zabraknie drogówki” – tego typu dramatyczne informacje od rana docierają do naszej redakcji. Policja zaprzecza. Twierdzi, że w nocy patroli nie brakowało. I że we Wrocławiu jak dotąd nie ma masowego odchodzenia na zwolnienia lekarskie. Ale to się w każdej chwili może zmienić. – Bo policjanci czują się przemęczeni i sfrustrowani – ostrzegają związkowcy.
(…)

Co na to władze? Kilka dni temu szef MSWiA Joachim Brudziński przypomniał swoją ofertę finansową dla policjantów. Od 1 stycznia podwyżka średnio o 309 złotych dla każdego policjanta a od 1 lipca przyszłego roku kolejne 253 złote. Na razie jednak emocji to nie uspokoiło.

Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-bez-patroli-policji-masowe-zwolnienia-l4-funkcjonariuszy/ar/13641276